felgi stalowe

Usunięty użytkownik 8779

felgi stalowe

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

Witam!
Mam pytanie. Otóż na zimę chcę sobie kupić stalowe felgi do mojej astry. Patrzyłem na allegro na felgi 15" (bo takie chciałbym kupić) ale dużo z felg ma ET inne od tego jaka pisze na moim kole zapasowym (w kole zapasowym mam ET49). A moje pytanie jest takie co to w ogóle jest to "ET" i czy mogę zamontować w swoim samochodzie felgi o innym ET niż to co mam w kole zapasowym.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Pepik_83 ET felgi to odległość pomiędzy osią symetrii felgi a płaszczyzną przylegania felgi do piasty, czyli liczba pokazująca ile ile czy też jak bardzo felga będzie Ci wystawała "poza auto".

Jest też zależność , że im ET jest mniejsze tym rozstaw kół się zwiększa, znaczy fela Ci wystaje poza auto mówiąc ludzko :]

Trzeba więc uważać, żeby za mocno nie wystawało bo panowie z niebieskich mundurach na pewno to zauważą i dowodzik rej. nie twój :]. Nie wiem dokładnie jaka jest wartość w mm , której nie może przekroczyć wystająca opona.

Musisz szukać tak, żeby ET na nowej feldze było zbliżone do ET z obecnej.

Aha ta wartość, tzn ET jest podawana w mm, tak więc różnica kilku mm nie powinna być problemem.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Grzana_Pl pisze:Nie wiem dokładnie jaka jest wartość w mm , której nie może przekroczyć wystająca opona.
0 - ,,ZERO'' czyli NIC nie może wystawać...Pozdro...

ODPOWIEDZ