Zderzak Astra do Astry G

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

Zderzak Astra do Astry G

#1

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Witam wszystkich

Potrzebuję przedni zderzak do Astry G (benzyna). W sieci znalazłem oryginał za 400 złotych ale niestety nie ma otworów na halogeny. Gość mówi że to się wycina ale nie jestem przekonany. Z nieoryginalnych jest coś takiego: [External Link Removed for Guests] ale jest to trochę tanie i nie wiem czego mogę się po tym spodziewać? Na pewno nie jeden z Was robił sobie body kit i ma jakieś doświadczenia z tymi nieoryginalnymi zderzakami (jak pasują, czy nie są zbyt elastyczne i ogólnie jak się prezentują po zamontowaniu). Oryginał jest robiony chyba z ABS (poprawcie jeśli się mylę). Te tanie z czego robią? Jak jest relacja ceny do jakości? Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Kiler_pl

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2008, 14:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Kiler_pl »

No elo :)

nie jestem pewien z czego są robione te tańsze zderzaki. gdy wymienialem u siebie zderzak, niestety z przymusu a nie z chęci, kupiłem zamiennik w sklepie, który rzekomo posiada takie same zderzaki co fabryczne tylko bez znaczka GM-u. Faktycznie był on w porządku, wyglądał tak, jak Twój na zdjęciu, pasowały wszystkie zaczepy, po lakierowaniu z zewnątrz praktycznie nie było różnicy, a zapłaciłem za niego 190 zł. Także z tymi zderzakami podrabianymi jest tak, że mogą pasować a nie muszą niestety. Jeżeli bardzo dbasz o swoją Asterkę to polecam Ci jednak kupić oryginał, wtedy masz pewność, że wszystko będzie ok, a jeśli wolisz trochę zaoszczędzić i ewentualne wystawanie 2mm zderzaka między zderzakiem a błotnikiem Ci nie będzie przeszkadzać, bierz zamiennik.

Pay or save, make your choice :)
pozdro!

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Dzieki. Zależy mi żeby nic nie odstawało. Sprzedawca zapewnia że nie będzie ale ja gościa nie znam i nie mam pewności że nie chce mi np. wepchnąć towaru. Ten drugi zderzak znajduje się tu: [External Link Removed for Guests] W tym sklepie z kolei nie można oddać produktu gdyby nie odpowiadał. Więc się zastanawiam.

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ja mam taką podróbkę, bo dostałem ją z autem razem, a potem jak zmieniałem zderzak to niestety nie znalazłem godnego uwagi zderzaka do diesla, więc zamontowałem zamiennik.

Ten nieoryginalny jest bardzo wytrzymały i dobrze wykonany prawie w całości. O wytrzymałości świadczy to, że TIR cofając uderzył tylną belką naczepy w mój zderzak i nic mu się nie stało poza niewielkim zadrapaniem lakieru ;) (nawet się nie wgiął). Wykonany też jest dobrze. W sumie nie widać różnicy, jednak napisałem że prawie w całości, bo na końcach zderzaka (to przy nadkolach i błotnikach) jest strasznie źle wykończony (łączenie formy) Co prawda można to zeszlifować, ale wtedy trzeba znowu podkładować, a zderzak jest niby już przygotowany do malowania ;) Poza tym nie mam większych zastrzeżeń ;)
Obrazek

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Prawie wszystkie te tanie skorupki są firmy Polcar. Już kupiłbym tego oryginała za 400 zeta ale nie jestem przekonany ze względu na brak dziur na halogeny a w tych tanich są. No nic poczekam może ktoś jeszcze coś ciekawego napisze :) A tym co już napisali bardzo dziękuję za pomoc.

NoHarm

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 04 cze 2008, 15:50
Imię: Krzysiek
Auto: Peugeot 206 S16
Silnik: 2,0 137KM
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: NoHarm »

Kup używkę na allegro ale gdzieś blisko żebyś mógł go obejrzeć ja kupiłem tylni do mojego i zapłaciłem 80 zł ;). Potem malowanko u znajomego i wyszło wszystko 180 zł a pasuje w 100%. Wtedy wiesz że wszystko jest spasowane bo jeździło w innym aucie :P.


POZDRO
[External Link Removed for Guests]
Obrazek
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#7

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Tylny zderzak jest dużo tańszy od przedniego. Ale 400zł za przód to i tak dużo ;) Jak ja szukałem części, to większość zderzaków była 150-250zł. Za 400zł to były takie razem z kratkami, halogenami i hokejami na dole
Obrazek

mati83

#8

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

A tak trochę odbiegając od tematu... Czy zderzak (plastik) maluje się tak samo jak elementy karoserii? Czy lakier nie będzie potem odchodził?

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Dokładnie nie wiem ale na zderzaki dodaje się jakiś środek który uelastycznia lakier. W kwestii używki to chętnie kupię tylko pewnie ciężko znaleźć nie klejony.

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Poszukałem za Waszą radą używki i znalazłem z halogenami za 300 zł nienaprawiany ale mam jeszcze jeden dylemat. Czy zderzak do diesla różni się czymś od zderzaka do benzyny. Ja mam benzynę, a gość w tej firmy która ma zderzak na sprzedaż nie wie do jakiej jest ono wersji a co więcej mówi że to nie ma różnicy. Gdy szukałem w na Allegro zawsze było rozróżnienie wersji benzynowej i diesla.

ODPOWIEDZ