poszukiwania elektromagnesu

Awatar użytkownika
labondz

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

poszukiwania elektromagnesu

#1

Nieprzeczytany post autor: labondz »

Witam
Mam pytanie, padł mi elektromagnes w klimie. Czy znacie jakieś sklepy www gdzie można kupić coś takiego. W serwisie za taką rzecz krzyknęli mi 190 zł plus robocizna. Czy można znaleźć tańsze na sieci? I czy można zakładać używkę?
pozdrawiam
labondz

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

elektromagnes jak elektromagnes .. pewnie bezpiecznik w zwoju elektromagnesu się przepalił i tyle ...

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

[External Link Removed for Guests]

FIRMA OK!!!

Opisz objawy bo skąd wiesz że to elektromagnes? A tak w ogóle to fachowo to jest cewka sprężarki klimatyzatora :) w używki się nie baw, nie ma sensu.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

maciek-bolwako

#4

Nieprzeczytany post autor: maciek-bolwako »

Czy ktoś wymieniał ten elektromagnes (cewke? czy to prosta sprawa ile czasu zajmuje? ,bo mam do wymiany cewkę a mechanik krzyczy 490zł za samą cewke + robociza! poza tym mam nieszczelny układ ale to już trzeba zostawić fachowcą.Czy istnieję jakiś sposób sprawdzenia tej nowej cewki bez napełnionego układu

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Jak masz uzdolnienia w rączkach to jest ok 30 - 45 minut roboty, ale najpierw napraw szczelność i napełnij układ. A cewkę można sprawdzić w prosty sposób. Jak silnik pracuje to koło z paskiem wieloklinowym pracuje ( obraca się ) cały czas ale sprężarka nie, natomiast po załaczeniu klimy powinien zacząć poruszać się cały pierścień sprężarki. Zamieść albo podeslij zdjęcia sprężarki to Ci dokładnie wytłumaczę i zaznaczę o co chodzi.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

ODPOWIEDZ