Filtr kabinowy

Usunięty użytkownik 8779

Filtr kabinowy

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

Witam!
Mam kolejny problem. :) Otóż zaczęła mi parować przednia szyba gdy nawiewy są włączone zwłaszcza jak pada (ale tylko kiedy klimatyzacja jest wyłączona). Problemu dopatruję się w filtrze przeciw pyłowym (kabinowym). Nadaje się już chyba do wymiany. Zwłaszcza że "gwiazdeczkę" mam od stosunkowo nie dawna i nie wiem kiedy ostatnio był wymieniany. Problem mam jednak w tym, że nie wiem, gdzie w Astrze G kombi ten filtr mogę znaleźć i byłbym wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach osób bardziej doświadczonych ode mnie laika ;)

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego. Filtr kabinowy w Astrze G jest pod schowkiem po stronie pasażera. Musisz zdemontować schowek, a jak już to zrobisz to zauważysz po lewej stronie taka czarną klapkę mocowaną bodajże na 3 śruby, odkręcasz i wyciągasz filtr kabinowy, który jest umiejscowiony w pozycji pionowej, powodzenia. A gdyby to nie było dla Ciebie jasne to pisz spróbuję jaśniej :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

michalspd

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: michalspd »

Zajrzyj tutaj
[External Link Removed for Guests]
Pozdro
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 8779

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

dzięki wielkie. Teraz to już znajdę :) a w kwestii filtra to mam pytanko jaka jest różnica między zwykłym a węglowym?? i jaki jest lepszy do samochodu z klimą bo słyszałem że węglowy.

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Kolego nie wiem jaka jest różnica finansowa, ale uważam że systematyczna wymiana zwykłego filtra w zupełności wystarczy :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

Usunięty użytkownik 8779

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

chcę jeszcze wymienić filtr oleju. Nie wiem tylko jaki jest odpowiedni do mojego auta. Gdzie mogę znaleźć oznaczenie silnika swojego auta żeby móc wybrać odpowiedni filtr. I jakiego oleju najlepiej użyć??

Na allegro znalazłem jakiś taki wynalazek: [External Link Removed for Guests] co o tym myślicie??

[ Dodano: 2008-09-08, 17:03 ]
lub coś podobnego różniącego sie jedynie filtrem [External Link Removed for Guests]

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

jaki masz przebieg auta? a co do filtra, to nic nie wykombinujesz, jaki masz w aucie taki musisz kupic :) podaj rok w sklepie i pojemnośc a napewno dadza ci odpowiedni.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

Usunięty użytkownik 8779

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

przebieg mam koło 140000. tylko nie ma żadnej plakietki kiedy był olej wymieniany. A chcę wymienić filtry powietrza, kabinowy i paliwa więc przy okazji też oleju, a co za tym idzie również i olej.

[ Dodano: 2008-09-09, 09:34 ]
a co sądzicie o tym oleju co jest na tych aukcjach?? Jest on w ogóle coś wart??

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Jesli to auto sprowadzone i przebieg jest autentyczny to proponuje Ci Castrol GTX magnatec 5w/40, jeśli podejrzewasz że przebieg jest dużo zaniżony to Castrol GTX magnatec 10w/40, ale przy tym pierwszeym nic nie powinno się stać. Jesli chcesz inną firmę to twój wybór. Ja już posiadam 4 auto i w każdym lałem Castrol GTX magnatec 5w/40 i w każdym z nich mnie nie zawiódł i byłem zadowolony, a wybór pozostawiam Tobie :)
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Ja leję ten oplowski 10w/40.Kupuję u gościa na allegro który sprzedaje z filtrem.Kupiłem u niego już z 4,czy 5 pojemników i jeszcze się nie zawiodłem.Tu link do jego aukcji:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ