Problemy z Astrą G

ciucia

Problemy z Astrą G

#1

Nieprzeczytany post autor: ciucia »

Posiadam Astrę G 1,8 z 98 roku. Mam problem z ABS i TC, konkretnie podczas jazdy zapalają się kontrolki od ABS i kontroli trackji lecz po wyłączeniu silnika i po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy, ale od kliku dni już święca praktycznie cały czasy, a do tego prędkościomierz zaczął wariować. Z tego co wyczytałem na forum to prawdopodbnie jest to lewa przednia piasta, jeśli tak to czy taka z allegro za niecałe 200zł bedzie dobra czy może to jakiś złom? Mam koło na 5 śrub.

[External Link Removed for Guests]

Drugim problemem jest tarcie (coś jak metal o metal) podczas hamowania (lewe tylnie koło), klocki sa jescze dobre, mają ok.5mm grubści. Czy prolemem może być lekko krzywa tarcza? Dodam, że problem pojawił się po dość ostrym hamowaniu.

Piotrek84

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2008, 20:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybno
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Piotrek84 »

Witam.To napewno przednia lewa piasta.Jak chcesz to ja mam tako po malym przebiegu i w idealnym stanie.A z hamulcami to moze juz masz reszte klockow i blaszki wadzo i tak szorujo.

paproch

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dunaj
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: paproch »

heh...u mnie problem wygląda identycznie i też szukam piasty, bo z podpowiedzi w innym wątku wyszło dokładnie ta sama diagnoza.
Per aspera ad Astra 2.0 :)

Awatar użytkownika
gims

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2008, 1:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: gims »

Witam :)
Ja również przejeżdżając 1,5tyś km miałem naliczone zaledwie 14km :) Wymieniłem piastę i jeźdżę już z realną predkością, a nie cały czas zero na liczniku.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ