nierówna praca na benzynie POMOCY

Awatar użytkownika
kapx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

nierówna praca na benzynie POMOCY

#1

Nieprzeczytany post autor: kapx »

Witam
Na poczatek pare słów o mojej astrze. Mam Astre II z 1999zł z silnikiem 1.6 benzyna 75KM, 8 zaworów, skrzynia automat i jeszcze to wszystko w gazie.
Mój problem polega na tym ze po zakupie od poczatku mam problem z odpaleniem a jesli juz sie uda to w pracy na benzynie nie ma mocy jak dodaje mu gazu. Najlepsze jest to ze nie mam tak caly czas tylko sporadycznie raz jest dobrze wszystko a raz mam wlasnie takie objawy a zeby tego bylo malo to jak sie juz przelaczy na gaz calkowicie problemy ustaja pracuje rowniutko i nic sie nie dusi przy dodawaniu gazu.
Moze ktos wiec co to moze byc? Albo moze ktos mial podobne objawy.
Prosze was o pomoc bo mimo ze bylem u mechanika to on nic nie wykazal przy przegladzie. powymienial wszystkie filtry i w zasadzie przez pare dni byl spokoj ale potem znow sporadyczne objawy dlawienia sie pojawily.
Z gory dziekuje za pomoc

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#2

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

kapx, może kiepskie paliwo lejesz :?: z tego co wiem to szary tyle że w F-ce też miał nierówną prace na benzynie i jak się okazało kiepskiej jakości było paliwo (z ORLENU chyba). Później zalał na lepszej stacji BP i objaw minął :D dodam że to miał w tej białej F-ce jeszcze ;)

Awatar użytkownika
kapx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kapx »

Coś w tym może być bo wcześniej zalałem 98 na jakiejś lepszej stacji a potem dolewałem na Orlenie ok potestuje mam nadzieje że to o to chodzi
jak by ktoś jeszcze miał coś do dodania to będę wdzięczny

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: eon »

Polecam reset kompa (odłączenie klem od akumulatora na ok 30 min)
U mnie zlikwidowało to wszelkie dolegliwości silnika na benzynce , a mam również LPG :)
pozdro !
EON

jackiel

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2008, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: jackiel »

eon pisze:Polecam reset kompa (odłączenie klem od akumulatora na ok 30 min)
Powiedz cos więcej o tym resecie kompa. Czy to naprawdę może pomóc, czy to tylko cos w rodzaju placebo?

ODPOWIEDZ