Pomocy Rozrząd wymiana (pompa wodna i śruba koła pasowego)!!

Awatar użytkownika
onek88

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2008, 19:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pomocy Rozrząd wymiana (pompa wodna i śruba koła pasowego)!!

#1

Nieprzeczytany post autor: onek88 »

Witam wszystkich. Jest to prawdopodobnie mój pierwszy post jak i kontakt z motoryzacją. Niedawno zakupiłem Opla Astre G 1,6 16V. Jak to zawsze przy zakupie auta doradzono mi natychmiastowa wymianę płynów filtrów oraz ROZRZĄDU =(

Największy problem z tym ostatnim mianowicie mechanik miał ogromne problemy z odkręceniem jakiejś tam śruby bo była strasznie lich i obrobiona, mianowicie chodzi o śrubę od Koła pasowego i nie chciał bym nikogo wprowadzać w błąd jakiejś od rolki?? Śruby te nie nadają się do ponownego wkręcenia i interesuje mnie czy ktoś wie gdzie takie śruby mógł bym dokupić?? Jestem z Okolic Krakowa może się ktoś orientuje gdzie mogę to nabyć. Kolejnym problemem okazała się pompa wodna, mechanik wspomniał mi coś takiego że pierwszy raz się spotkał z czymś takim aby wszystkie (jakieś części w pompie wodnej) były połamane czy jakoś tak (jutro będę znał dokładniej szczegóły)?
Czy ktoś z was spotkał się już z czymś takim kiedykolwiek?

Ahh i jeszcze nie mam pojęcia jaki typ silnika posiada moja astra gdyż różne długości pasków w sklepie z częściami były dostępne, kupiłem dwa i nadal nie wiem który był do którego i tak z czystej ciekawości jak poznać czy to X16E czy X16EL czy jakoś tak to szło?? Jest to Astra z 99r. 1,6 Wersja na 100-lecie Opla 16V.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Onek88

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Oznaczenie silnika możesz znaleźć w tym miejscu:

[External Link Removed for Guests]

Ewentualnie jak masz książkę pojazdu to tam znajdź numer silnika i pierwsze 5-6 znaków to oznaczenie Twojego silnika.

Co do sklepu. Ja w krk nie znam, ale często zamawiam u dostawcy z allegro. Jego nickname: opelshop. Jak nie mają na aukcjach to skontaktuj się z nim albo przez maila albo zadzwoń.
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
onek88

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2008, 19:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: onek88 »

Wielkie dzięki wszystko już wymienione i jest super. Z takich ciekawszych rzeczy które mi mechanik przedstawił to po raz pierwszy spotkał się z czymś takim:
[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

Mianowicie te łopatki plastikowe w pompie wodnej do zera były starte :shock:
Sprawdził cały zbiornik i wszystko przeczyścił sprawdzał magnezem i nic nigdzie nie znalazł, ale za to ja kupiłem teraz pompę z metalowymi łopatkami i mam nadzieje że będzie ok, choć autko mi się nie przegrzewało to też nie wiem od czego tk się stało.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje :)

Usunięty użytkownik 8779

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

ile wyszła Cię wymiana rozrządu?? I mam pytanko czy mógłbyś podać jaki masz numer silnika?? Bo też mam Astre 1,6 16V wersja na 100-lecie tylko numer mam nieczytelny i nie wiem jaki mam rodzaj a prawdopodobnie to samo co Ty.

ODPOWIEDZ