Powazne problemy 1.6 16V X16XEL

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

maniek_lubon,

Jakby padła cewka i nie palił na jednym z garów to wiedział byś od razu,bo silnik pracowałby jak w ciągniku,a cała buda wpadałaby w wibracje,więc cewkę wykluczam.

Z pompą paliwa miałem ostatnio do czynienia i jeśli to ona padła to samochód prawie by nie jechał,tzn. jechałbyś 40 km/h i więcej by nie szło.Też raczej charakterystyczne.A i dogorywająca pompa głośno pracuje więc słyszałbyś spod tylnej kanapy dziwne dźwięki.

Ja na razie jeżdżę tak jak jest i się nie przejmuję.

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

no własnie jak odpale rano na zimnym silniku to silnik cały sie trzesie a w aucie czuc wibracje po prostu strasznie pracuje a jak juz zejdzie ze ssania to lekko przygasa co kilka sekund, jak dla mnie moze byc to cewka bo juz sprawdzilem wszystko:

swiece wymienione
krokowy wymieniony
przepustnica wyczyszczona
nowa sonda
czujnik temp wody ma odpowiednie rezystancje na zimnym i cieplym silniku

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

maniek_lubon,

Żeby wykluczyć cewkę proponowałbym podmianę cewki.Jak masz znajomego który ma opla z tym silnikiem to podmiana cewki polega na odkręceniu 6 krętów i przepięciu jednego przewodu.A jak nie to zostaje chyba mechanik.

Ja mam to szczęście że w domu mam jeszcze Vectrę B X16XEL i jak coś pada to robię "przeszczepy" żeby zdiagnozować czy to na pewno to co myślę padło.

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

no wiem ale problem w tym ze nie znam nikogo z tym silnikiem, myslalem nad zakupem w sklepie gdzie ewentualnie mozna ja zwrocic :)

olo12

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 sie 2008, 13:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: olo12 »

podlacze sie pod temata
mialem bardzo podonie auto po odpaleniu falowalo z obrotami. Na poczatku myslalem ze to swiece i kable. Po wymianie nadal to samo. Pozniej mi padl akumulator. Jak odpalalem na kable auto to zachowywal sie jak by niepalil na jeden gar. Po wymianie akumulatora wszystko w porzadku. Juz myslalem ze jest dobrze a tu nagle powtorka z rozrywki. W poniedzialek wymienilem kompletny rozrzad z pompa wody, oraz pasek klinowy. Od poniedzialku auto pali ladnie i obroty nie faluja. Zobaczymy jak to wyjdzie pozniej w praniu.
pozdrawiam
Minister Zdrowia ostrzega:
Niepuszczone baki wedruja do glowy
i stad rodza sie posrane pomysly

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

U mnie mądrzy mechanicy mowili panie pompa paliwa panie wtryskiwacze padali komputerem a okazało się ze była cewka .

Od razu mowie jesli macie kupic cewke typu hans preis albo inne wynalazki to sobie odpuście. U mnie po podmiance tej cewki nic sie nie zmieniło a gdy kupiłem oryginał delphi jak ręką odjął . wcale bym cewki nie wykluczał , dałem 330 zł ale mam spokoj . Na gazie mi nie strzelał a nawet chodził ciutke lepiej niz na benzynce a jaednak okazła sie cewka . przeczyściłem tez przepustnice wczesniej , był zatkany jeden przewód od podcisnienia.

Myślę ze w sklepie dadzą ci na chwilke podmienić , pogadaj tylko dobrze , najlepiej w takim co czesto robisz zakupy np kupujesz olej o cię kojarzą . podmiana cewki nie zajmie wiecej jak 15 minut.

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

no tez tak mysle ale czy ta cewke da sie sprawdzic jakos bez podmianki? wie ktos moze? nie znam nikogo z takim silnikiem i w sklepie narazie tez nie mam znajomosci :D a moze ktos jest z okolic Poznania i uzyczy na chwile swoją za symboliczną flaszke :D??

ODPOWIEDZ