wycieki x14e, mała temp silnika, wyciek płynu chłodniczego

Awatar użytkownika
vander87

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2008, 12:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zembrzyce
Kontakt:

wycieki x14e, mała temp silnika, wyciek płynu chłodniczego

#1

Nieprzeczytany post autor: vander87 »

Witam! Jestem tutaj nowy, kilka dni temu zakupiłem Astrę II Kombi z silnikiem x14xe.
Mam takie 3 pytania:

- temperatura pracy silnika pokazywana na desce rozdzielczej
Dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów wskazówka się podnosi, tak do 80 stopni, w podczas jazdy w mieście w korkach jest 90. Wydaje mi się zatem że jest za mała... Czy przyczyną tego będzie uszkodzony termostat? Ile kosztuje jego wymiana - sama robocizna?

- wyciek płynu chłodniczego
Kapie tak jak na zdjęciu, nie wiem co to za część (termostat?) spływa po całym silniku.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

- wyciek oleju
Tak jak na zdjęciach - nie wiem czy kapie z tej uszczelki nad miską olejową czy spływa tam z samej góry
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

masz walniętą uszczelkę pod głowicą:((

Awatar użytkownika
vander87

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2008, 12:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zembrzyce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: vander87 »

tomala72 pisze:masz walniętą uszczelkę pod głowicą:((
jaki koszt?
a co z wyciekiem płynu i temperaturą?

Usunięty użytkownik 1683

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

temperatura jest w normie i nie ma z tym problemów.
wymiana uszczelki to jakieś 400 - 600 zł bo wymieniasz jeszcze liltr, olej. No a z tym płynem to powinni to zrobić od razu przy okazji rozpierania jeżeli chodziło by o samo uszczelnienie.

Awatar użytkownika
vander87

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2008, 12:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zembrzyce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: vander87 »

napewno temperatura jest w normie? Muszę przejechać dobre kilkanaście kilometrów żeby wskazówka ruszyła z miejsca, a między 80 - 90 to jest tylko jak jadę po mieście, korki i te sprawy... kolega ma 1.6 16v na gazie to się nagrzewa dużo szybciej i ma ciągle koło 100 stopni

vvv1980

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:38
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: vvv1980 »

miałem własnie to samo..niedawno uciekał mi płyn z układu chłodzenia do wnętrza samochodu..pierwszy elektryk chciał mi deskę wyciągać tak ze sama robota 400zł + nagrzewnica nawet nie wiedział konkretnie ale powiedział ze do 500zł....pojechałem do drugiego a ten szybki rzut okiem telefon do przyjaciela i naprawa z zestawem naprawczym do nagrzewnicy (zaworek nie szczelny) 330zł ..no a kilka dni temu jade sobie za miasto po kilku minutach jazdy pokazuje około 40 stopni i tak przez całe 100km:/ ..pojechałem więc do elektryka co ostatnio szybka diagnoza Termostat..W sklepie chcieli mi wcisnąć cały komplet z obudową bo podobno wkładu samego nie mają czy nie kupię no i za jakiś niemiecki 140zł, ale koleżka elektryka podopwiedział mi adres gdzie kupiłem sam wkład za 25 zł + 20 zł robocizna :) i po 3 min jazdy 90 stopni

ODPOWIEDZ