Wymiana katalizatora

Awatar użytkownika
veg1

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wymiana katalizatora

#1

Nieprzeczytany post autor: veg1 »

Witam
Autko to Astra G 1.8 16V z instalacja LPG
Podczas jazdy bylo slychac metaliczny dzwiek wydobywajacy sie z podwozia - pierwsza diagnoza, przeprowadzona przez mechanikow podczas przegladu to latajaca oslona. Po dokreceniu oslony dolegliwosc ustapila na kilka godzin.
Dzis udalem sie do mechanika specjalizujaca sie w tlumikach - diagnoza to padniety katalizator. Co najbardziej zabawne to sposob w jaki wczesniejszy wlasciciel naprawil uklad wydechowy - wszystko jest pospawane tak wiec czeka mnie takze wymiana tlumika w czescie gornej lub srodkowej - juz nie pamietam :)

Tak wiec zwracam sei do szanowych grupowiczow z kilkoma pytaniami :
1. Czy auto moze jezdzic bez katalizatora zastepujac go czymas takim [External Link Removed for Guests]? Czy pozostaje tylko wymiana katalizatora na nowy? Mechanik twierdzi, ze auto bez katalizatora nie pojedzie bo komputer bedzie wyswietlal blad[?]
2. Czy moze ktos polecic jakis warsztat w 3miescie spejalizujacy sie w tego typu sprawach ? Jako, ze jestem biednym studentem, kwota zaspiewana za ta naprawe, ok.1000zl, wyraznie nadwyrezy moj budzet.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ad.1. Jeżeli sonda lambda jest przed katalizatorem (a przy tym silniku chyba tak jest, jeśli ma on 115KM) to błędu nie powinno wyświetlać i auto powinno chodzić normalnie. Poczytaj sobie na forum, a dowiesz się że wiele osób jeździ z wyrzuconym katalizatorem i wspawaną rurką.

Ad.2. Coś dużo życzą sobie ci mechanicy. Koszt tłumika środkowego na allegro do tego auta to koszt około 120zł, końcowego pewnie tak 150zł. Do tego jakiś zamiennik katalizatora do 300zł, tym sposobem będziesz miał prawie cały nowy układ wydechowy.

Awatar użytkownika
veg1

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: veg1 »

Wersja 115km, tak wiec bede musial poszukac innego mechanika, ktory podejmie sie naprawy bez nowego katalizatora? Tez wydawalo mi sie, ze ten u ktorego teraz bylem typowo chcial mnie naciagnac na czesci, ktore zalegaja mu na magazynie - za sam katalizator zazyczyl sobie 500zl.

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

veg1, jeżeli chcesz zrobić wydech tanio to wystarczy, że kupisz dwa nowe tłumiki: środkowy i końcowy, a zamiast katalizatora wspawasz zwykłą rurę, w ten sposób zaoszczędzisz jakieś 300zł, ale kosztem dB, bo głośność wydechu po wspawaniu rury zamiast kata wzrośnie trochę, ale różnica ta i tak będzie do zaakceptowania. ;)

ODPOWIEDZ