450 km na jednym baku??

Awatar użytkownika
larremu

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

450 km na jednym baku??

#1

Nieprzeczytany post autor: larremu »

Witam
Jestem tu nowy :) We wrześniu kupiłem Astre II 1,6 `98 benzyna w kombiku i postanowiłem sprawdzić jej spalanie. Zatankowałem pełny bak (ponad 50l) i wyzerowałem licznik. Gdy zapaliła się lampka "głównego księgowego" :) licznik dzienny wskazywał 452 km!! Czyli średnie spalanie na poziomie ponad 11 litrów na 100 km!! Czy to normalne? Jeśli nie to proszę doświadczonych Astrowiczów o podpowiedź gdzie i czego poszukać i jak ewentualną usterkę naprawić by Astra "paliła" w ludzkich granicach. :)

Dzięki i pozdro
larremu
"Lepiej niech pada deszcz, niż jakby miało być błoto..."

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

larremu pisze:Czyli średnie spalanie na poziomie ponad 11 litrów na 100 km!!
A teraz nam wytlumacz jak do tego doszedles?
...
...
Bo jesli podzieliles te 50l przez 4,52...to uzyskales spalanie (Twoje 11l/100km)...niczego :roll:
...
...
...
Jak dotankujesz znowu do pelna, to dopiero to co wejdzie na dystrybutorze dzielisz przez ilosc km...no chyba ze zakladasz ,ze gdy pali sie zydek, auto zjadlo 50l...ale w moim przekonaniu w baku masz jeszcze cos kolo 10l
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Fw 190

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Fw 190 »

To zależy. na mieście 11 litrów jest jak najbardziej w zasięgu prawej nogi. nawet bez szarżowania. wszystko to kwestią korków. Jeśli idzie o rezerwę to standardowo wynosi ona około 7-8 litrów więc jeszcze prawie setkę można by przejechać czyli wtedy spalanie byłoby ok. najlepiej widać to na kompie tyle że trzeba go mieć... poza tym masz kombi wiec delikatnie więcej będzie tak czy siak.
per ardua ad astra

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

gdy miałem astrę F caravan to w cyklu mieszanym na baku robiłem między 550km a 600km, gdy miałem ciężką nogę to ledwo starczało na 500km, w trasie jak zrobiłem ok 750 to się cieszyłem, poprzednia astra miała silnik 1,6 - 75km, teraz zrobiło się chłodniej wiec dłużej twoje autko jest na ssaniu i więcej będzie palić. Niedawno przesiadłem się na astrę G 1,7DTI i zapominam kiedy ostatni raz tankowałem ( na razie mój rekord - na 47l ON zrobiłem ok 1050km w trasie w tym 150km w mieście)
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

miki_110

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: miki_110 »

Ja kupiłem Astrę kombi 1,6 16V z 2000 roku.
Spalanie w mieście (Kraków) nie przekroczyło mi 8,7 l.
prawda że teraz troszkę chłodniej, ale z tym nagrzewaniem się silnika to bez przegięć! różnica max 0,5 litra.

larremu
Wydaje mi się że albo masz coś do regulacji albo nie umiesz mierzyć spalania

Awatar użytkownika
larremu

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: larremu »

ok chłopaki dzieki. dotankuje do pełna i wtedy sprawdze. a może to być np kwestia nie palącej świecy? i co np może być do regulacji?
"Lepiej niech pada deszcz, niż jakby miało być błoto..."

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Mi moja też na mieście spala coś koło tego.W trasie (tak na której mierzyłem to 6,5-7,5) zależy jak się jedzie. Generalnie na baku robię Suwałki-Warszawa(ok 280km) i z powrotem plus trochę po mieście.Raz mi się Żyd w przed Łomżą zapalił to zalałem z 4 litry żeby go zgasić (bo nie lubię jak się świeci) i kontrolka zapaliła się już w Suwałkach,więc generalnie 700km to bez problemu.

Na mieście z pełna do rezerwy 450-500 km to norma.

A że jak to ktoś wyżej napisał kompa nie mam więc wszystko na oko.

SEBOX

Zbanowany
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 23:58
Imię: SEBA
Auto: ASTRA H
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: SEBOX »

masz normalne spalanie wes pod uwage ze kazdy ma inna noge, przy malych odcinkach na miescie moze spalic nawet 13l Srednie spalanie mojej to ok. 8l, w trasie 6,3-6,5l (do 110KM) same miasto to juz ponad 10,5

miki_110

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: miki_110 »

larremu
ja spróbowałbym wymienić świece i kable, sprawdzić stan i napompowanie opon, stan akumulatora i zalać Asterkę dobrym paliwem.
Nogę rzeczywiście możesz mieć cięższą i stąd wyższe spalanie też może być.

Jeśli autko zbyt długo Ci się nagrzewa to do sprawdzenia masz też termostat - zbyt długa jazda na "ssaniu" też powoduje spustoszenie w baku.
X16XEL

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

SEBOX pisze:przy malych odcinkach na miescie moze spalic nawet 13l
no wlaśnie jak malych i czy mówimy o Pb czy LPG? Wyszlo Ci już kiedyś takie spalanie? Jakie to są krótkie odcinki? Opisz dokladniej, bo bardzo mnie to interesuje

ODPOWIEDZ