Problem z dwoma światłami stopu!

szonek

Problem z dwoma światłami stopu!

#1

Nieprzeczytany post autor: szonek »

Witam,
Mam ASTRE G 1.6 X16XEL i mam problem z dwoma światłami stopu (lewym i środkowym). Oba nie świecą, prawe świeci.. co może być przyczyną? Sprawdziłem żarówkę w lewym, jest sprawna (wymieniałem na nową). Proszę o pomoc bo trochę niebezpiecznie jest tak jeżdzić..

[ Dodano: 2008-10-10, 10:41 ]
Zapomniałem dodać, że nie działa też oczywiście lewe światło mijania (ta sama żarówka co od STOPu).

[ Dodano: 2008-10-10, 11:32 ]
ok pogmerałem, poszperałem i lewe zaczęło działać (coś nie stykało tak jak powinno). Zauważyłem też, że środkowe zapala sie przy zamykaniu klapy od bagażnika - pewnie przełamał się jakiś przewód tylko jak teraz do niego się dostać?! ;[

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

szonek pisze:Mam ASTRE G 1.6 X16XEL
Te dane wpisz do profilu pod nick....
szonek pisze:poszperałem i lewe zaczęło działać (coś nie stykało tak jak powinno
Dokładnie... jakieś luzy na oprawce, a środkowe pewnie jest podłączone do lewego i nie będzie świecić jeśli zgaśnie lewy STOP. Sprawdź w miejscu przechodzenia kabli między klapą a karoserią - w peszlu chyba są te kable... Tam są zawsze problemy... Pozdro...

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Środkowe jest łączone z lewym a to że ci raz działa a raz nie może być powodem popękanych kabli
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
Adix

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2008, 12:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adix »

miałem podobnie.. u mnie to był przełącznik (czujnik) światła stopu (koszt około 90zł) i jest ok..

ODPOWIEDZ