UKŁAD KIEROWNICZY- POMOCY!!!

Awatar użytkownika
Tomix882

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

UKŁAD KIEROWNICZY- POMOCY!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Tomix882 »

Witam mam poważny problem z wspomaganiem w moim Oplu. Ogólnie ma on elektryczne wspomaganie. W czasie jazdy szczewgoólnie w deszczu i na wybojach włacza mi sie kontrolka od akumulatora. Wtedy następuje odciecie wspomagania w kierownicy. Jest to bardzo niebedezpieczne w czasie jazdy chociaż dobrze że to sie robi zazwyczaj po właczeniu autu ale niezawsze zazwyczaj kiedy pada deszcz. Następnie albo samo sie właćzy po jakims czasie albo musze go podkrecic pod 5 tyś obrotow. Czy wiecie moze gdzie szukać usterki bo byłęm u elektryka samochodowego i niemógl jej zlokalizować. PROSZE O POMOC

andrzej cool

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: andrzej cool »

na początek sprawdz ilość płynu,jak jest ok. to spróbuj wymienić na nowy,jakto nie pomoże no to masz problem,miałem podobne objawy jak płynu było mało,dolałem i śmigam,,,pozdro

Awatar użytkownika
Tomix882

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomix882 »

Tak wiem. Byłem w serwisie i wymieniałem klocki to mi odrazu dolali płynu. Dlatego wiem że brak płynu nie jest powodem tej usterki:/

szary86

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2008, 0:11
Imię: Paweł
Auto: Astra Coupe Bertone
Silnik: Z22SE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Węgrów-Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szary86 »

Generalnie dziwnie jest w Astrach G ze wspomaganiem. Bo np u braciaka w Astrze 1.6 16V wsp. cieżko chodzi w porównaniu w mojej Bertonie to leciusieńko. A niby to samo. Choc Opel tak ma....

jak samo dolanie nie pomogło, może nowy płyn ale to także niczego nie rozwiąże najprawdopodobniej poszło ci coś czysto mechanicznego...
Irmscher + Steinmetz = Ideał

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

Jak straci się ładowanie to i traci się wspomaganie. Jeśli włącza ci się kontrolka ładowania to znak że gdzieś znika czego następstwem jest brak wspomy. Zmierz sobie ładowanie i napisz ile wskazuje miernik.

ODPOWIEDZ