Wysokie spalanie+szarpanie na nizszych obrotach

Awatar użytkownika
Zyzio

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2008, 0:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wysokie spalanie+szarpanie na nizszych obrotach

#1

Nieprzeczytany post autor: Zyzio »

Witam,
Jako iż jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
Tydzień temu udało mi się w końcu dorwać ładną Asterkę II 99' 1.6 16v 101 KM.
Niestety mam pewne obawy czy dobrze trafiłem....
Na niższych obrotach (do 2tys) auto potrafi szarpnąć, trzeba naprawde dac mu wiecej gazu aby nie zgasl. Przy probie lagodnego ruszenia auto całe szarpie, dławi się i dopiero przydepniecie pedalu gazu pomaga. Podobnie jest z dynamika jazdy. Jako ze staram sie jezdzic ekologicznie lubie utrzymywac obroty silnika w granicach 2tys, jednak w tym samochodzie zupelnie nie czuje tej mocy. Auto co prawda jedzie, ale mam wrazenie ze troszke 'muli'. Oczywiscie gdy rozrzuszam juz do 2,5 czuc ladna prace silnika, przyspieszenie i wtedy wszystko wspolgra elegancko.
Wyglada to mniej wiecej tak ze pomiedzy 2tys a 2,5 jest pewna znaczna 'granica', i powiedzmy ze do 2tys silnik daje z siebie ok 50% mocy.

Zastanawia mnie rowniez kwestia spalania -jak na silnik 1,6 wydawalo mi sie ze spalanie powinno byc nie mniejsze niz 9l/100 przy lagodnej ekonomicznej jezdzie. niestety autko to ma apetyt w miescie. Nie sprawdzilem jeszcze dokladnie (z zerowaniem licznika), ale 10l zjada mi w 3 dni, a napewno nie robie w ciagu tych 3 dni tylu km po miescie.

Jaka moze byc tego przyczyna? Jako ze autko mam dopiero tydzien nie zmienialem jeszcze zadnych pomp i filtrow. Wiem iz najpierw powinienem zaczac od tego, ale ze jest 1 w nocy stwierdzilem ze napisze tu posta, a mimo tego zmienie to w przyszlym tygodniu.
Czy moze ktos spotkal sie z podobnym problemem? Jesli tak to bardzo interesuje mnie rozwiazanie tego problemu.

Auto bardzo mi sie podoba, i nie chcialbym sie go szybko pozbywac tylko ze wzgledu na wade silnika, jesli jest to usterka nie do usuniecia.

Pozdrawiam

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

po pierwsze wymień filtry i olej, po drugie mozesz przeczyscic przepustnice specjalnym preparatem i profilaktycznie silniczek krokowy, polecam jeszcze wizyte u mechanika i diagnoze komputerową silnika. Co do spalania to niestety tez mi tyle pali ale co zrobic widocznie nie lubi miasta a co do trasy to jeszcze nie sprawdzalem. Jesli chodzi o jazde miedzy 2 a 2,5 tys obrotow to nie spodziewaj sie jakiegos ekstra przyspieszenia bo maksymalny moment jest w 3900 obrotow. Pozdrawiam i zacznij od tego.

vvv1980

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:38
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: vvv1980 »

tez tak myśle ze przy obrotach około 2000 nie ma co wymagać dobrego odejścia..

Awatar użytkownika
Zyzio

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2008, 0:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Zyzio »

Ok, coz szczerze mowiac ciezko mi sie pogodzic z tym ze autko bedzie szarpac i juz...

Jestem teraz ciekaw spalania. Dzis ponownie zatankowalem, 11'5l benzynki 95 (stacja Shell) i od razu wyzerowalem licznik. Zobaczymy jak wyjdzie spalanie.
Zmartwi mnie jesli wyjdzie ok 10-11l na setke i nie bede mogl nic na to poradzic, poniewaz gdybym chcial tak zerny samochod wybralbym po prostu wiekszy silnik...

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Witam!
Ja miałem podobne objawy tyle, że w F-ce i okazało się, że sonda lambda była walnięta ...

Przyjrzałbym się jej :)

Pozdrawiam

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

jak sonda nie pomoże to ja stawiam na EGR,u mnie to wlaśnie powodowało powyższe objawy.
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Zyzio,

Moja też pali tyle,więc to raczej norma przy tym silniku.W trasie 6,5-7,5 więc przyzwoicie.Średnie wychodzi ok 8l,więc chyba nie najgorzej.

Ale nie jeździj na rezerwie bo możesz mieć pompę paliwa do wymiany.Jak chcesz mierzyć spalanie to zalej do pełna i po 100km znowu zalej do pełna i wtedy naprawdę będziesz wiedział,bo tak to nie wiesz ile paliwa zostało Ci w baku przed dolewką.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ