Głośny warkot przy rozgrzanym silniku

Awatar użytkownika
Adix

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2008, 12:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Głośny warkot przy rozgrzanym silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: Adix »

Na wstępie witam..
Problem mam następujący - na krótszych odległościach i chłodnym silniku wszystko jest ok, ale gdy podczas jazdy na trasie jak silnik się już zagrzeje, podczas przyspieszania od około 1500obr. nagle słychać głośny warkot i brak mocy.. Po zatrzymaniu samochodu i odczekaniu np. 10 min wszystko wraca do normy, do puki znowu się nie zagrzeje.. Dodam że byłem dzisiaj na diagnostyce komputerowej (w serwisie opla, 160zł) i nic nie wykryło.. :(. Po za tym sprawdzany był przepływomierz, katalizator i intercooler - są sprawne.. nie jest to wina też oleju bo przed wymianą było to samo.. Proszę o pomoc co to może być bo wszyscy mechanicy wymiękają.. :( Czy to może być coś z turbiną? Z góry dziękuję bo mi nerwy już siadają..

PS. ile może kosztować regeneracja alternatora ponieważ pulsują mi wszystkie światła ..?

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#2

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Ja napisze ci odnośnie alternatora mi w tym samym modelu silnika padły....
szczotki, regulator napięcia i łorzysko. robiłem to w serwisie i zapłaciłem 650zł
W tym montaż i demontaż alternatora 150zł. A co do diagnostyki komputerowej to ja zapłaciłem 85zł i wykryli błąd nie znany kturego nie mogą usunąć. Więc coś drogo morze na jakimś szroćie kupisz alternator od angola. Pozdrawiam i pomyśl

Awatar użytkownika
Adix

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2008, 12:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adix »

no to ładnie.. :( już mnie boli głowa od tego wszystkiego.. z tym szrotem może być dobra myśl.. dzięki Gabson

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

650zł to trochę drogo, ale serwis się ceni, lepiej oddać auto do mechanika a nie do serwisu, cena spanie o połowę ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Adix

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2008, 12:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Adix »

Czy to może być czujnik położenia wału?

u mnie jednak nie drga wskazówka prędkościomierza bo ponoć po tym można wykryć usterkę tego czujnika..

[ Dodano: 2008-12-03, 08:48 ]
Usterka naprawiona, do wymiany okazał się czujnik położenia wału korbowego..

ODPOWIEDZ