Zacina się wpomaganie kierownicy

Dzafi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Zacina się wpomaganie kierownicy

#1

Nieprzeczytany post autor: Dzafi »

Witam. Chodzi o wspomaganie w Astrze G firmy DELPHI. Chodzi o to, że wspomaganie działa tylko że skręcając w lewo czy prawo kierownicą o około 3-cm czuje opór jakby wspomaganie nie załączało się a po przekroczeniu tego punktu czuje puknięcie i wspomaganie do samego końca pracuje poprawnie można kręcić do woli dopóki nie odkręcę kierownicy do jazdy na wprost i po prostu nie będę ruszał kierownicą przez jakiś 5 sekund po czym sytuacja powtarza się kiedy próbuje skręcić kierownicą. Wymieniłem już maglownice, zakładałem 3 wspomagania, sprawdzałem instalacje elektryczną nawet zmieniałem alternator na większy 100A bo myślałem że przyczyna tkwi w zbyt małym prądzie. Nie ma nigdzie wycieków, płyn jest ok. Ręce mi już opadają bo nie mogę zlokalizować usterki. Nadmieniam że wspomaganie jest firmy DELPHI z długą szyjką. Przyszły mi na myśl amortyzatory, tylko tyle że łożyska w mcphersonach też wymieniłem. Pozdrawiam
Rzeczywistość! Trzeba walczyć!

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#2

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Nie kojarzę jak jest w astrze G, ale może sprawdź jeszcze krzyżaki na kolumnie kierownicy, ja miałem podobne objawy w służbowym iveco i okazało się że właśnie jeden z krzyżaków był rozwalony, po wymianie przeszło.

ODPOWIEDZ