Kontrolka swiatel mijania

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

Kontrolka swiatel mijania

#1

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Otoz jak sie patrzy na licznik to tak jakby na lewo od drogowych bylo miejsce na kontrolke mijania ale gdy wycignalem licznik okazalo sie ze w tym miejscu sa tylko dwie zarowki do swiatel przeciwmgielnych tylnich i do swiatel drogowych, tez tak macie?

A druga sprawa to czy po przekreceniu kluczyka zapalaja sie wam wszystkie kontrolki?
MI np. sie nie pala od zapiecia pasow i jeszcze kilka jakby mniej waznych, nie wiem co oznaczaja, pozdrawiam

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Co do pierwszego pytanie to nie wiem bo jeszcze nie gmerałem przy zegarach a co do drugiego to u mnie też nie zapalają się wszystkie ( a to raczej dobrze ) ale od pasów to na pewno się zapala.
Jeżeli nie wiesz co jaka kontrolka znaczy to zajrzyj w instrukcję obsługi , tam przecież masz wszystko wyjaśnione co jest od czego.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

siboo pisze:tak jakby na lewo od drogowych bylo miejsce na kontrolke mijania
To tylko miejsce... kontrolki w postaci o jakiej myslisz (na kokpicie) nie ma.Przy przełączaniu pokrętłem rozpala się odpowiedni symbol na nim... to można uznać za kontrolkę świateł mijania :!:
siboo pisze:czy po przekreceniu kluczyka zapalaja sie wam wszystkie kontrolki?
Zapalają się tylko te , co są potrzebne i jeśli masz zamontowane niektóre rzeczy, np. ABS nie świeci gdy go nie ma itp.
Kontrolkę w to puste miejsce możesz sobie włożyć - trochę zachodu z tym jest - poszukaj manualu - może na autokąciku jest...Pozdro...

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: siboo »

W Astrze G jest lacznie 7 zarowek (2szt. 1.1W i 5szt. 1.5W) i jest tak ze np. 1 zarowka oswietla 4 kontrolki, ale inaczej jest jesli chodzi o swiatlo mijania, drogowe, przeciwmgielne tylnie i kierunkowskazy bo do zaspolu tych kontrolek sa dwie zarowki 1.1W i z tych kontrolek tylko swiatla mijania nie swieca.

A ogolnie to pala sie:

-akumulator, ladownie, elektroniczne sterowanie chlodzeniem silnika, kontrolka silnika,
-rezerwa, abs,
-hamulec reczny, poduszka.

A reszta sie nie zapala
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ