Zwiekszone spalanie w Astrze G 99r

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

bbartasswlkp pisze:po jego odpowiedzi myslałem ze sie załamie termostat mam tak wsadzony ze musze odrazu paski,napinacz,pompe itd
no i ma rację ale pod jednym warunkiem, że one wymagają wymiany !!!

Żeby wymieć termostat trzeba zrzucić rozrząd - to fakt.
Jeżeli faktycznie wymagają wymiany rozrząd i pompa wody to wymieniaj bo przy jednej robocie to zrobi. Choć wydaje mi się że ciut za drogo moim zdaniem maks 600 zł z materiałami.
W innym wypadku za każdym razem będzie musiał zrzucić rozrząd.
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Usunięty użytkownik 3235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Strasznie drogo chce ten mechanik. Z drugiej jednak strony wszystko zależy od regionu. Może poszukaj jeszcze jakiegoś innego mechanika, który taniej to zrobi, a części kup sam. Daj tylko na wymianę.Ja tak zrobiłem i za części zapłaciłem ciut ponad 200zł, a za wymianę 60zł ale to w moim regionie. W mieście inaczej będzie to się kształtować bo przykładowo jak koło mnie ten mechanik co zmieniał rozrząd i termostat za wyjęcie i włożenie skrzyni bierze 100zł to w Warszawie za to samo 300-400zł :shock:
Fakt. Termostat w tym silniku zmienić to trochę roboty jest dlatego tak jak kolega wyżej pisze. Wymień i termostat i rozrząd za jednym zamachem, no chyba że rozrząd masz niedawno zmieniany więc dokup tylko termostat i daj na wymianę

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#13

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

Witam ponowie wiec sprawa wyglada nastepujaco, termostat wymieniony a spalanie ciut lepsze 8L tak czy inaczej nadal silnik jest niedogrzany około 85stopni podczas jazdy co jeszcze ma wpływ na temperature pracy sinika?? sa jakies czujniki czy coś takiego??
Obrazek

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

85 stopni to dobra temperatura mi tez po wymianie tak chodzi w trasie nie dochodzi do 90 a w miescie to juz tak ;)

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#15

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

No ale nadal pali z adużo :/ no jest roznica zrobic 700km na jednym baku a 500-550km
Obrazek

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

bbartasswlkp pisze:No ale nadal pali z adużo :/ no jest roznica zrobic 700km na jednym baku a 500-550km
tak się jeszcze zastanawiam...
6 - 6.5 litra/100km to w trasie rozumiem tak?
8 litrów też w trasie?

Moja "srebrna strzała" pali jakieś 6 litrów właśnie w trasie, natomiast w mieście przy pięknej nóżce mojej żonki :P jakieś 8 - 8,5 litra. Dla mnie spalanie jest ok.

Jak piszesz wymiana termostatu przyniosła efekt ale trochę mnie niepokoji ta temperatura, radziłbym pojechać na kompa. Na kompie są w stanie odczytać temperaturę niezależnie od tego co masz na zegarze.
Jeszcze jedno, płyn chłodzący Ci ubywa? a z rury siwy dym? Kiedyś czytałem, że zwiększone spalanie może być spowodowane pękniętą uszczelką pod głowicą lub głowicą ale nie chcę cię straszyć :/
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

damiiano76

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 10 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: manchester
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: damiiano76 »

Jezeli srednio pali 8 to nic mniej nie zejdziesz, a jesli na trasie to faktycznie troche duzo(przy jezdzie ponizej 130km/h). Temp 85 jest ok

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#18

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

Gdzie mi tak na trasie palił własnie te 6-6,5L po miescie jak ueżdze wieczorkiem to około 7L a potem palił te 10L :/ teraz okolice 8,5L no i ta temperatura :/ czy U Was w asterce też jak jeżdzicie macie cały czas wskazówke na 90stopniach czy spada do 80-85stopni??
Obrazek

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

bbartasswlkp pisze:czy U Was w asterce też jak jeżdzicie macie cały czas wskazówke na 90stopniach czy spada do 80-85stopni??
Po wymianie termostatu, mam właśnie wskazówkę idealnie pionowo, czyli 90 stopni.
bbartasswlkp pisze:teraz okolice 8,5L
jak po mieście to naprawdę to jest dobre spalanie. Jeżeli zmniejszyło się z 10 litrów do tych 8,5 to wymiana termostatu przyniosła efekt, nic więcej nie zrobisz.
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#20

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

Witam ponownie może znajdzie sie Ktos kto bedzie umiał Mi pomóc. BYłem u mechanika wymieniłem termostat temp podczas jazdy 87stopni w korku rosnie, odrazu wymienione paski napinacz, pompa. Spalanie nadl na poziomie 8,5L :/ na jednym baku robie około 540zł gdzie przedtem robiłem 700km. Prosze o jakakolwiek pomoc , wskazówki w czym jeszcze moze ktwic usterka bede wdzieczny
Obrazek

ODPOWIEDZ