Odnowa lamp przednich astra g

Lukasek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 gru 2007, 13:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

Odnowa lamp przednich astra g

#1

Nieprzeczytany post autor: Lukasek »

Sprawdzilem metode jaka juz wczesniej znalazlem na forum , a mianowicie rozklejenie kloszy lamp za pomoca piekarnika 180 stopni chwilke potrzymac i gotowe rozklejaja sie elegancko, mozna je w srodku ladnie wymyc raczej nie dotykac odblysnikow :!: ale szybki mozna wyczyscic dobrze, sklejamy tak samo na chwile do piekarnika i sklejamy z powrotem ;) dodatkowo mi sie rowniez uszczelnily bo jeden troche przeciekal :> a z zewnatrz użyłem papier wodny 2000 pozniej pasta Tempo i do wiertarki zamontowalem tarcze z filcem polerskim i jazda ...z 2 godzinki trzeba miec ale efekt jest zachwycajacy lampy jak nowe :!: autko odmlodnialo :>

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#2

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

Fajnie ze jestes zadowolony z uzyskanego efektu:) może zapodasz jakies foty jak lampy wygladały przed i po odnowie, jestem ciekaw jak to wyszo bo moje lampki ez juz do wymiany lub odnowy sie nadaja. pozdrawiam
Obrazek

Lukasek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 gru 2007, 13:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Lukasek »

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

tu sa zdjecia niestety robilem w garazu ,takze troche ciemniejsze sa, ale i tak widac efekt według mnie, a zdjec przed zabiegiem nie mam szczerze mowiac nie pomyslalem zeby zrobic, ale wydaje mi sie ze robota warta jest "załogi" ..zdecydowanie lepszy wyglad i wiekszy blask swiatła daja lampy :!:

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: art »

Lukasek pisze:Sprawdzilem metode jaka juz wczesniej znalazlem na forum , a mianowicie rozklejenie kloszy lamp za pomoca piekarnika 180 stopni chwilke potrzymac i gotowe rozklejaja sie elegancko, mozna je w srodku ladnie wymyc raczej nie dotykac odblysnikow :!: ale szybki mozna wyczyscic dobrze, sklejamy tak samo na chwile do piekarnika i sklejamy z powrotem ;) dodatkowo mi sie rowniez uszczelnily bo jeden troche przeciekal :> a z zewnatrz użyłem papier wodny 2000 pozniej pasta Tempo i do wiertarki zamontowalem tarcze z filcem polerskim i jazda ...z 2 godzinki trzeba miec ale efekt jest zachwycajacy lampy jak nowe :!: autko odmlodnialo :>
Witam, ta chwila w piekarniku to ile - 5min, 10min, 30min ? Bo mnie też czeka rozklejanie ale dlatego, że odpadło mi mocowanie od lustra i jak jadę to drga światło. A nie chciałbym lampy upiec :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Lukasek

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 gru 2007, 13:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lukasek »

tzn, tak ja rozgrzalem najpierw piekarnik do 180 stopni pozniej wlozylem lampe i tak co minute sprawdzalem jak mocno sie nagrzala....i czy powoli sie da rozklejac , nie liczyłem minut ale mysle ze kolo 5 - 7 min, trzeba przygotowac sie ze bedzie dosyc goraca :) ale da sie ja w miare utrzymac w rekach z przerwami malymi :) w kazdym badz razie musisz siedziec caly czas przy piekarniku i sprawdzac zeby jej faktycznie nie przypalic :mrgreen:

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: art »

Dzieki Lukasek, może jutro ją pogrzeje ... :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

ODPOWIEDZ