wskażnik tempartatury cieczy ani drgnie ...

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

wskażnik tempartatury cieczy ani drgnie ...

#1

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Witam, id kilku dni zauwazylem ze wskaznik tempartatury nawet po 35km jazdy ani drgnie. W ostatnim tygodniu zdarzylo mi si eraz skoczyc w korku na 80 stopi i w mgnieniu oka opadl na lewy kraniec skali. Obstawiam temostat - czy ktos miał podobne objawy ? I czy w przypadku jedo wymiamy wystarczy sam wklad czy trzeba zmienic calość ? I czy do dostania się tam musze spuszczać plyn chłodniczy ?

z góry dzieki za pomoc :)

vvv1980

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:38
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: vvv1980 »

Też oststnio miałem ten problem i wymiana wkładu zdziałała cuda choć w sklepie chcieli mi wcisnać całość za 150 zł bo ponoć wkładów nie ma..ja jednak kupiłem bezpośrednio u producenta za 25 zł. Co do spuszczenia cieczy to u mnie w silniku 1,6 benzo trzeba było spuszczać płyn z układu chłodzenia.

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Witam to na 100% termostat ci soęzawiesił, na allegro do swojego asterixa kupiłm wkład za 35 ziko, zały termostat w do koszty od 150 ziko, ja w swojej astrze nie zmieniałem płynu odkręciłem termost6at zleciał płyn ze zbiorniczka i troche z bloku silnika załozyłem wkład z obudową na silikon i uzupełniłem braki koncentratem rozrobionym z wodą demineralizowaną weszło mi ok 2l i jest ok Pozdrawiam!

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: siboo »

A moja astra dodam diesel nagrzewa sie po przejechaniu 14 km. do 80 stopni, czy to normalne?

CzarnyLK

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jesteś
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: CzarnyLK »

a to ja mam pytanie tez jak tak ... gdyz u mnie raz wskazówka działa raz nie raz 80stopni jak 90stopni raz tylko troche pojdzie a czesciej to wogole nie działa

tez termostat czy cos z wskazówka ?
Jeżdzę szybko, inaczej jeszcze bym jechał.

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

wedlog mnie to nie termostat jak ani drgnie a jak stoisz w korku to tez nic? powiem tak odpal samochod i zostaw go do włączenia wentylatora i jak sie wlaczy to płyn ma ok 90 stopni a jak wskaznik tego nie pokazuje to albo cos z jaikms czujnikiem alebo ze wskaźnikiem.

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: slavo »

wentylator się włacza i wszystkie gumowe przewody sa cieple tzn ze termostat puszcze obieg (chyba) czyli jakas czujka to bedzie ?

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

slavo, to na 100% czujnik. Z tego co wiem są dwa czujniki. Jeden przy termostacie, daje on sygnały do kompa auta, i drugi dzięki któremu wsaźnik na desce rozdzielczej wskazuje temp. Ale mogę się mylić.

A wracając do tematu to na 100% termostat (mi się zatarł). Co do płynu, jeśli wiesz że masz świerzo wymieniony to nie spuszczaj do końca. Najlepiej podjedź sobie do dobrego mechanika niech Ci zmierzy w jakiej temperaturze Twój płyn będzie zamarzał. Dobry zabieg przed zimą żebyś puźniej nie musial "dmuchać" na rurki :mrgreen: a jesli nie wiesz ile ten płyn jest u Ciebie w układzie, to dla świętego spokoju wymień ;) Wkładzik grosze!!!!
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: slavo »

xeroman czyli na 100% czujka czy 100% termostat ? bo sie zgubiłem ...

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

zrób test!!! Zapal silnik, zostaw na wolnych obrotach, i dogrzej do momentu włączenia się wentylatora. Jeśli wskazówka leży to czujnik, jesli wskazuje to termostat.

Zazwyczaj zepsuty termostat albo zawcześnie otwiera duży obieg albo, ten obieg jest cały czas otwarty, tak że ciepłymi przewodami się nie sugeruj.

[ Dodano: 2008-10-26, 17:52 ]
sory ale wczesniej się trochę zamotałem w tych postach :m
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

ODPOWIEDZ