klakson a kontrolka ABS

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

klakson a kontrolka ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Witam mam kolejny problem z moją niedawno zakupioną Asterką :cry: zauważyłem niepokojący mnie problem mianowicie gdy używam klasonu zapalają mi się kontrolki od ABS-u i co za tym idzie TC!! Jaka może być tego przyczyna i gdzie jej szukać?

Zmieniony tytuł tematu, KeySee.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2008, 21:12 przez fafik78jk, łącznie zmieniany 1 raz.

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

hmm , z tego co pamietam to czasami w Oplach zapalała mi sie kontrolka absu przy słabym stanie akumulatora . sprawdz w jakim stanie jest aku ewentualnie może cos z alternatorem - ładowaniem .

Nie wykluczone jest tez jakies zwarcie , zwłaszcza gdy nie masz pewnosci co wczesniej działo sie z autkiem. trzeba będzie poprosić o pomoc elektryka samochodowego. sprawdz najpierw w jakiej kondycji jest aku . miernik w dłon i do dzieła.

Awatar użytkownika
dawid1985

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dawid1985 »

o wlasnie przy okazji spytam. mi tez sie zapala nieraz kontrolka ABS. nieraz jest to po godzinie jazdy nieraz tylko jak sie porzadnie silnik nagrzeje. Jada autostrada kilkaset kilometrow nagle sie zalacza. co moze byc przyczyna ??

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Dla mających podobny problem okazało się że ma wlnięty czujnik prawej piasty kupiłem nową za 325 ziko firmy SKF zamontowałem i gra muzyka pozdrawiam klubowiczów AKP!!

ODPOWIEDZ