Termostat - jaki, jak wymienic

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

w moim aucie wczoraj w korku pol godziny stalem i sie tylko powoli przemieszczalem i temperatura ledwo co doszla do 85st. wiec moje pytanie czy ktos wie gdzie w silniku 1,4 16v jest termostat? czy musze zwalac rozrzad? i czy to oznaka ze termostat odmawia posluszenstwa? dodam ze spalanie ok 15l miasto
[External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

W 1.4 16v termostat znajduje od strony chłodnicy , wychodzi od niego rura na chłodnice, nie mogę znaleźć fotki tego silnika bo bym Ci zaznaczył gdzie.


Jaki powinien być termostat w silniki 1.6 8v 85km? poprzedni właściciel zmieniał i założył na 82 stopnie. Taki powinien być czy na 92?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
pavelborkovski

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2008, 18:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pavelborkovski »

sabam123456, wiec sprawa wyglada tak ze po przejechaniu kilku kilometrow troche sie podnosi wskazowka cieple powietrze leci i wskazowka troche sie podnosi nie wiem czy to objawy mrozu ale na pewno wskazowka nie jest na 90 stopni tylko tak na 80 czy to norlamne bo cchce sie upewnic by na darmo nie wymieniac termostatu

[ Dodano: 2009-01-09, 11:10 ]
czesc inaczej zapytam w jakim czasie przy obecnej temeprturze powieniem nabrac odpowiedniej tempratury na wskazniku zalozymy ze jest -3 stopnie ???

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

pavelborkovski pisze:tylko tak na 80 czy to norlamne bo cchce sie upewnic by na darmo nie wymieniac termostatu
u mnie normalnie osiąga 87*C... 80 to osiągał przed wymianą termostatu

a te 87 to miał też jak wracałem w poniedziałek do domu przy temp -24*C
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

sabam123456

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2008, 7:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: sabam123456 »

pavelborkovski pisze:sabam123456, wiec sprawa wyglada tak ze po przejechaniu kilku kilometrow troche sie podnosi wskazowka cieple powietrze leci i wskazowka troche sie podnosi nie wiem czy to objawy mrozu ale na pewno wskazowka nie jest na 90 stopni tylko tak na 80 czy to norlamne bo cchce sie upewnic by na darmo nie wymieniac termostatu

[ Dodano: 2009-01-09, 11:10 ]
czesc inaczej zapytam w jakim czasie przy obecnej temeprturze powieniem nabrac odpowiedniej tempratury na wskazniku zalozymy ze jest -3 stopnie ???
wiec tak przy minus trzec po przejechaniu jakis 4-5 km ,,,,a jakbyło -16 to nagrzał mi sie po 15 km ;/ ..... i powinna byc strzałka prawie na środku :)
Asia II

pietrek

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2008, 23:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: pietrek »

Witka.
Ja wymienialem termostst u siebie i w moim silniku (2.2 dti) niestety nie ma wkładów :cry: musiałem kupic cały z obudową (koszt 140zł)
Pozdro
pietrek

Awatar użytkownika
slawibed

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2008, 20:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: janik
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: slawibed »

najprostrzy sposob zeby sprawdzic termostat to jak masz zimny silnik przejedz ok 3 km jak waz ktory idzie do chlodnicy z silnika jest cieply to na 99 %masz termostat do wymiany

Awatar użytkownika
daniel74

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2008, 12:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: daniel74 »

myśle że do każdego silnika są wkłady termostatów ja na przykład kupiłem cały termostat z silnka 1.8 2.0 benzyna w cenie 36 zł wyciągnolem wkład z niego i pasował do 2.0 Dtl

daft

Astro-maniak
Posty: 140
Rejestracja: 21 gru 2008, 22:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: daft »

raczej sa do kazdego. link od kolegi sjr o ile dobrze pamietam [External Link Removed for Guests]
pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-01-13, 23:19 ]
edit/ sorry, ze pisze 2gi raz to samo w podobnym temacie i daje ten sam adres strony. mam nadzieje, ze uda Wam sie zaoszczedzic pare zl bo kupowanie calego termostatu kiedy wadliwy jest tylko wklad sensu za bardzo nie ma :) no chyba, ze ktos lubi ;)

pawelmatuszak1

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 wrz 2008, 22:49
Imię: Paweł
Auto: AG 100 Edition
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Miliszewy/Toruń
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: pawelmatuszak1 »

daft pisze:raczej sa do kazdego. link od kolegi sjr o ile dobrze pamietam [External Link Removed for Guests]
U mnie też wskazówka dziwnie się zachowuje i planuje wymianę. Według tego katalogu wynika, że można kupić sam wkład do mojego bombowca 1.6 16V znalazłem link - [External Link Removed for Guests]
Jednak nie jestem pewien czy to nie jest jakaś ściema.
Autko mam od kilku miesięcy więc jeszcze się uczę i może ktoś mi powie jak wygląda wymiana przy tym silniku.
Obrazek
Chyba tu siedzi prawda?

ODPOWIEDZ