strasznie duzo pali astra II 1.8 16v

petro_m

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2008, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: petro_m »

Przecież napisałem POD KOREK

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

petro_m pisze:Przecież napisałem POD KOREK
to chyba masz albo zajebisty odpowietrznik, albo na dobry przechył pojechałeś, bo mi w kombiaka max weszło 53 litry dolewane właśnie pod korek...

chyba, że na tej stacji nieźle przycinają ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

petro_m pisze:Przecież napisałem POD KOREK
ale wiesz, fabrycznie 50l a pod korek 61? pod korek wchodzi 2-3litry więcej.. ale nie 11l... nieźle Cię w wałka na stacji zrobili :D
petro_m pisze:1litr=4.4zł
swoją drogą to w Warszawie benzynka po 4,01 na Neste i 4,14 na Statoilu :)

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Bertone84 pisze:
petro_m pisze:Przecież napisałem POD KOREK
ale wiesz, fabrycznie 50l a pod korek 61? pod korek wchodzi 2-3litry więcej.. ale nie 11l... nieźle Cię w wałka na stacji zrobili :D
petro_m pisze:1litr=4.4zł
swoją drogą to w Warszawie benzynka po 4,01 na Neste i 4,14 na Statoilu :)
To juz teraz wiesz czemu ci duzo pali :mrgreen: Bo 10L Spala kaszlak od goscia ze stacji :)

petro_m

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2008, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: petro_m »

Drodzy koledzy Tankuje zawsze na różnych stacjach ORLEN i jakos mi się nie chce wierzyć aby na każdej oszukiwali
Pojemnosc astry wynosi 52litry jest to wartosc nominalna A NIE CAŁKOWITA Plus przewód zasilający może dać taki wynik!!
A co do spalania nie wiem na jakiej podstawie wyliczyliscie 10 lolitrów nie jestem matematykiem ale 61litrów podzielić na dystans 900setkilometrów daje wynik 6.7/100km
61/9=6.7777
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#26

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Kolego 8-9 to astra latem pali przy delikatnej jeździe. Teraz gdy jest troszkę zimniej 11 litrów powinna wciągnąć. Niestety za darmo nie będzie jeździła spalanie może troszkę zejść po wymianie sondy. Dla pocieszenia dodam że paliwo tanieje i jest już w cenie poniżej 4 zeta za litr.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

A mnie zastanwia czy układ wydechowy może wpłynąć na wzrost zużycia paliwa. Skoro potrafi dodać pare KM to pewnie może dodać też parę l... Czy ktoś posiada z Was zmieniony układ wydechowy i potrafi powiedzieć czy wzrosło mu spalanie ? Mam na myśli nie tylko tylni tłumik. Ja np mam zmieniony tylni wraz z całym środkowym tłumikiem firmy Novus i ciekawi mnie czy może mi przez to więcej palić...

Pozdro

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

Luki S pisze:A mnie zastanwia czy układ wydechowy może wpłynąć na wzrost zużycia paliwa. Skoro potrafi dodać pare KM to pewnie może dodać też parę l... Czy ktoś posiada z Was zmieniony układ wydechowy i potrafi powiedzieć czy wzrosło mu spalanie ? Mam na myśli nie tylko tylni tłumik. Ja np mam zmieniony tylni wraz z całym środkowym tłumikiem firmy Novus i ciekawi mnie czy może mi przez to więcej palić...

Pozdro
a jak myslicie pomoze wymiana sondy lambda? ile to zredukuje spalanie ,a da sie mechanicznie zredukowac spalanie ,np przez zmniejszeni obrotow?

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

ja jestem tego zdania ze jak ktos ma taka noge jak ja to musi za to placic !!
mnie auto spalilo kiedy 19 litrow na 130 km trasy a teraz pali mi z 10 lub 12 po miescie

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Witam.Ja tez na poczatku myslslaem ze mam problemy ze spalaniem.Strasznie malo jezdzilem za 50 zl przy cenie 4.4 zl.Teraz inaczej juz sie smiga gdzie bena jest po 4.0zl.W kazdym razie wczesniej za 50 zl przy tez wyzszej cenie w miescie robielm kolo 120km teraz robie kolo 150 przy 4.0zl za litr.Spalanie na trasie jest o wiele lepsze.Na 100 km pali mi 8 litrow.Wiec norma.A silnik 1.8 z pelnym dolotem stozkiem struminica.Pozdro

ODPOWIEDZ