strasznie duzo pali astra II 1.8 16v

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

MlodyB7 pisze:Witam.Ja tez na poczatku myslslaem ze mam problemy ze spalaniem.Strasznie malo jezdzilem za 50 zl przy cenie 4.4 zl.Teraz inaczej juz sie smiga gdzie bena jest po 4.0zl.W kazdym razie wczesniej za 50 zl przy tez wyzszej cenie w miescie robielm kolo 120km teraz robie kolo 150 przy 4.0zl za litr.Spalanie na trasie jest o wiele lepsze.Na 100 km pali mi 8 litrow.Wiec norma.A silnik 1.8 z pelnym dolotem stozkiem struminica.Pozdro
PANOWIE POMOCY POMOCY POMOCFY JA CZEKAM NA POMOC!!!

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Ja mam podobny problem i jutro chyba podjadę sobie do ASO i niech mi sprawdzą co może dolegać...

Tylko, że ja mam silnik 1,6 16V... (1999r, 148 tys km). Przy naprawdę spokojnej jeździe, zmieniając biegi przy ok 2,5 tys obr a czasem szybciej, rozwijając prędkość max 120 (naprawdę się starałem żeby tak jeździć) spaliła mi 10 l /100km. Natomiast jeżdżąc szybciej ale jeszcze nie najszybciej spalanie wzrosło do... 13 l /100km - MASAKRA! Przecież to tylko 100 KM... Dodam, że autko zostało niedawno nabyte i posiada sportowy (gruby) tłumik tylni i środkowy + dolot. Oponki 185/65 14''.

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

Luki S pisze:Ja mam podobny problem i jutro chyba podjadę sobie do ASO i niech mi sprawdzą co może dolegać...

Tylko, że ja mam silnik 1,6 16V... (1999r, 148 tys km). Przy naprawdę spokojnej jeździe, zmieniając biegi przy ok 2,5 tys obr a czasem szybciej, rozwijając prędkość max 120 (naprawdę się starałem żeby tak jeździć) spaliła mi 10 l /100km. Natomiast jeżdżąc szybciej ale jeszcze nie najszybciej spalanie wzrosło do... 13 l /100km - MASAKRA! Przecież to tylko 100 KM... Dodam, że autko zostało niedawno nabyte i posiada sportowy (gruby) tłumik tylni i środkowy + dolot. Oponki 185/65 14''.
NO DOKLADNIE ,NIBY PISZE ECO-TEC A PALI WIECEJ NIZ NIE JEDNA 2-LITROWKA NP MAZDY , DAJCIE SPOKOJ , LEPIEJ CHYBA BYLO KUPIC DIESLA ,MASAKRA!!!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie pisz z caps lockiem to po pierwsze a dwa to eco tec nie oznacza ze ekonomiczny tylko ekologiczny. wszytskie ecoteci maja po 4 zawory na cylinder i spelniaja normy spalin euro 3 lub 4. Zreszta wszytscy zdziwieni ze niby 1.6 cz\y 1,8 i co niby mial palic 4 albo 5 L przy budzie 1300kg? Kadet to mogl palic 6L przy 1.4 czy 1.6 ale wazyl 860 czy 880 kg- wiem bo mialem.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

wesoł pisze:Nie pisz z caps lockiem to po pierwsze a dwa to eco tec nie oznacza ze ekonomiczny tylko ekologiczny. wszytskie ecoteci maja po 4 zawory na cylinder i spelniaja normy spalin euro 3 lub 4. Zreszta wszytscy zdziwieni ze niby 1.6 cz\y 1,8 i co niby mial palic 4 albo 5 L przy budzie 1300kg? Kadet to mogl palic 6L przy 1.4 czy 1.6 ale wazyl 860 czy 880 kg- wiem bo mialem.
moze mi jeszcze powiesz ze te eco-teci to najlepsze silniki na swiecie ,strasznie sa mulowate i paliwozerne,pala jak smoki , a dymu tyle ze hoho jak w dieslu , to ma byc ekologiczne???? mi pali 13L przy normalnej jedzie 1.8 16v i mam sie niby cieszyc z tego tak???!!!

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

kami050 pisze:moze mi jeszcze powiesz ze te eco-teci to najlepsze silniki na swiecie ,strasznie sa mulowate i paliwozerne,pala jak smoki , a dymu tyle ze hoho jak w dieslu , to ma byc ekologiczne???? mi pali 13L przy normalnej jedzie 1.8 16v i mam sie niby cieszyc z tego tak???!!!
Nie rozumiesz ekologii. To ze duzo pali to nie jest wazne z ekologicznego punktu. Wazne co sie wydostaje z tej rury wydechowej- znaczy sie jakie zwiazki. Ma nie byc zwiazkow NOx tlenkow siarki itp a maja wychodzic zwiazki w miare przyjazne dla srodowiska jak CO2, H2O. Dlatego nie jest wazne ile paliwa jest spalone tylko co wydzielone. Kiedys silnik 1.4 mial moc 75 KM i spelnial norme euro 1 lub 2 i palil 5,6 do 7L a dzisiejszy silnik 1.4 ma powyzej 100 KM i spelnia norme euro 4 lub 5 a pali od 6 do 11L niestety.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

wesoł pisze:
kami050 pisze:moze mi jeszcze powiesz ze te eco-teci to najlepsze silniki na swiecie ,strasznie sa mulowate i paliwozerne,pala jak smoki , a dymu tyle ze hoho jak w dieslu , to ma byc ekologiczne???? mi pali 13L przy normalnej jedzie 1.8 16v i mam sie niby cieszyc z tego tak???!!!
Nie rozumiesz ekologii. To ze duzo pali to nie jest wazne z ekologicznego punktu. Wazne co sie wydostaje z tej rury wydechowej- znaczy sie jakie zwiazki. Ma nie byc zwiazkow NOx tlenkow siarki itp a maja wychodzic zwiazki w miare przyjazne dla srodowiska jak CO2, H2O. Dlatego nie jest wazne ile paliwa jest spalone tylko co wydzielone. Kiedys silnik 1.4 mial moc 75 KM i spelnial norme euro 1 lub 2 i palil 5,6 do 7L a dzisiejszy silnik 1.4 ma powyzej 100 KM i spelnia norme euro 4 lub 5 a pali od 6 do 11L niestety.
DLA MNIE ON MOZE TRUC SRODOWISKO ALE MA PALIC GORA 6LITER !!!

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

skończ się wydzierać człowieku... może pora mniej jeździć na zimnym silniku delikatniej gazować i nie hamować bez sensu co chwila?
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

Spark^ pisze:skończ się wydzierać człowieku... może pora mniej jeździć na zimnym silniku delikatniej gazować i nie hamować bez sensu co chwila?
ty sie lepiej do mnie nie stawiaj tylko pomysl jak mi pomoc!!!

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

kami050 pisze:ty sie lepiej do mnie nie stawiaj tylko pomysl jak mi pomoc!!!
ja się nie stawiam tylko wyrażam swoją opinię...

chłopaki już pisali co może być, a Ty dalej się drzesz, że co to może być... próbuj wszystkiego co podpowiadali... jeśli nie piszą nic nowego to po prostu nie wiedzą co może być tego przyczyną... jak dla mnie logiczne.

i nie fikaj bez sensu.

przy okazji sorry za OT
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ