problem z kontrolkami....

maciek_m

Astro-maniak
Posty: 376
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

problem z kontrolkami....

#1

Nieprzeczytany post autor: maciek_m »

witam, mam pewien problem... wczoraj padł mi akumulator, więc kupiłem nowy i założyłem, było wszystko ok, a dziś wyciągałem fotel kierowcy, odpiąłem te przewody co były pod siedzeniem i najzwyczajniej w świecie wyjąłem fotel zęby tam wszystko nasmarować bo troszkę zgrzypiało... później jednak zapomniałem zapiąć te kable co były pod siedzeniem i nie wiem czy to możliwe ale zapaliła mi sie kontrolka od poduszki powietrznej... czy fotele mają coś wspólnego z poduszką?? a również do tego znikły km i zamiast przebiegu jest "-------"
powiedzcie mi czy to możliwe żeby to wszystko sie stało dlatego ze nie zapiąłem tych kabli pod siedzeniem??
pytanie może i głupie ale nigdy wcześniej nie miałem problemów z elektryką...
chyba bez wizyty z podpięciem komputera i skasowania błędów sie nie obejdzie...
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

te kable pod siedzeniem idą do jakiegoś sensora poduszki w min czy coś i każde ich odłączenie na podłączonym akumulatorze spowoduje wywalenie błędu poduszki :/

Nawet jak byś ich nie zapomniał podłączyć to i tak by błąd wyskoczył. Te kable można rozłączyć tylko i wyłącznie na odłączonym akumulatorze.

Teraz zostaje Ci jedynie skasowanie błędu poduszki komputerem.

Tak dla ciekawostki to w astrze częstą przypadłością jest właśnie rozłączanie się styków w tych kostkach i wywalanie błędu poduszki :/

[ Dodano: 2008-10-29, 23:43 ]
a to że przebieg uciekł to nie wiem :/

maciek_m

Astro-maniak
Posty: 376
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: maciek_m »

jak zmieniałem całe fotele na skórę to tez przepinałem te wtyczki na nie odłączonym akumulatorze i było wszystko ok ale wtedy nie włączałem zapłonu...
w każdym razie dzięki bo już sie wystraszyłem że coś sie z poduszka porobiło... ;)
[External Link Removed for Guests]

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

Kable pod siedzeniem idą do Napinacza pasa bezpieczenstwa . Każde przerwanie obwodu czyli rozłączenie wtyczki powoduje zaświecenie się kontorlki poduszek. trzeba ją skasowac komputerem. (usunąc błąd)

co do licznika może spróbuj to usunąc tak jak sie kasuje inspekcję . przytrzymaj przycisk do kasowania stanu kilometrow i przekrec zapłon trzymając ten przycisk jeszcze ok 3 sekundy. Powodzenia.

ODPOWIEDZ