silnik 2.0 DI lub 2.0 DTI - opinie

szymontychy

silnik 2.0 DI lub 2.0 DTI - opinie

#1

Nieprzeczytany post autor: szymontychy »

Mam zamiar kupic Astre II z silnikiem 2.0 DI (82KM) lub 2.0 DTI (100KM). Myślałem też o 1.7 produkcji Isuzu ale nie mam ochoty na okresowa zmiane paska rozrzadu wiec wole łańcuszek w 2.0 :lol:

Rozglądam się za rocznikiem 98-99 z przbiegiem do 200000 km. Interesują mnie opinie na temat tych silników.

Co się psuje najczęściej (słyszałem o pompach - czy tak jest naprawde?) oraz spalanie (tu oczywisice opinie użytkowników a nie informacje z gazet).

Za wszystkie opinie z góry wielkie dzięki... :mrgreen:

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

z pompami jest tak że nie wiadomo kiedy padnie... jednym się psuje przy 180 innym rzy 200 tyś km

a np. znajomi mojego ojca mają dwie vectry 2.0DTI i mają po 250 i 280 tyś km bez problemowej jazdy...

więc jak ktoś dbał to będize jeździć auto długo ale wiadomo że jak kupujesz auto używane to jest loteria...


co do spalania to po warszawie ok. 7,4 L / 100 km a w trasie mieszanej z miastem (połowa km w Warszawie i połowa do Gdańska przy 130 km/h) to wyszło m 6.0L/100km
[External Link Removed for Guests]

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

ta..
moja też tak pali.

zimno czy ciepło, jadę po mału czy szybko pali tyle samo co napisał kolega.
Co do pompy to temat rzeka...
Hatori Hanso!

szymontychy

#4

Nieprzeczytany post autor: szymontychy »

A istnieje możliwośc regeneracji pompy wtryskowej?

A jeśli tak to może ktoś się orientuje mniej więcej ile ta przyjemnosc kosztuje?

:?:

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

tak...regeneruje się ok. 1500 - 2500 zł
[External Link Removed for Guests]

MariuszP

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok Tarnów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MariuszP »

Regeneracja pompy kosztowała mnie 2200zł (padła po 156tys km- u mnie tylko 2 tys km). Teraz jazda to czysta przyjemność. Spalanie to śr ok 6l/100km- chociaż w lecie z klimą - pół miasto pół trasa to 5.5 mi wychodziło przy predkosci nie wiekszej niż 140km/h. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

szymontychy pisze:Co się psuje najczęściej
termostat pada, bo już przewinęło się nie mało ludzi z takim problemem jak czytam, u mnie wymienione i gitarra 8)
z pompą nie miałem przyjemności i oby tak pozostało :)
póki co to przez te 3,5 tysiąca nic się nie popsuło i oby tak zostało 8)

spalanie na poziomie 5,5 - 7 litrów jak się już go piłuje bardziej i więcej jeździ po króciutkich trasach na zimnym silniku ;)

edit: silnik to DTL`ka ;)

MusZi

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MusZi »

No a czemu nikt jeszcze nie wspomniał o psujących się przepływomierzach i głupim systemie EGR który szwankuje w większości opli ;/
Ja mam autko już ponad dwa lata i wymieniłem sporo rzeczy jak tylko go kupiłem: pompa wtryskowa, termostat, zawieszenie, przepływomierz, czujnik i zawór EGR, hamulce, tłumik i jeszcze jakieś tam duperelki....

Obecnie jeżdże autem bo nic od roku sie w nim nie dzieje ale nie czuć w nim w ogóle tych 101KM a tyle właśnie ma bo bylem na hamowni. Szczerze odradzam zakupu tego samochodu, lepiej dołożyć pare zł i kupić golfa po 2000r bo tam już jest zupełnie inna bajka, silniki się nie psują ja u opla, są o wiele bardziej dynamiczne i oszczędniejsze(golf 1.9TDI 110KM średni pali 5-5.5L w cyklu mieszanym przy dynamicznej jeździe, passat 1.9TDI 110KM pali 6-6.5L też przy dynamicznej jeździe i mega komforcie w porównaniu z astrą), lepsza blacha, w golfach z przed 2000r są problemy z elektroniką, jedyne co jest dość częstą usterką w silnikach VW to przepływomierz oraz w tych najnowszych autach koło dwumasowe i nic więcej poważnego sie dzieje w tych autach...

Ja jednak osobiście odchodze powoli od niemieckich aut i czekam tylko aż coś astrze nawali aby ją zastąpić jakąś toyotką

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#9

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

MusZi, Mysle ze w kazdym dieslu nawet w WV tez sie zdarza cos zepsuc i koszta przy tym moga okazac sie nie małe. W wv 2003r przy 190tys slyszlem o problemach z turbina. WV ma napewno lepsze diesle, i czesto dynamiczniejsze zwlaszcza z pompowtrykwmi. Ja mam w swoim DTI tez 190 tys.km i nienarzekam na prace pompy i brak mocy. To nie jest tak ze w kazdym oplu tymi pompami pompa ta musi pasc czy czesto padac. W 2.0 DTI i DTL jest łancuch rozrzadu, mysle ze to tez jest na plus przy zakupie auta nieznanej nam przeszlosci

[ Dodano: 2008-11-05, 19:07 ]
auto ktore ma naprawde te 101KM w deislu to mysle wystarczjaca moc dla normalnego uztkownka . Niewiem jak jest w 82KM. Prowadzilem keidys Golfa 3 TDI 90KM to bylem nie milo zaskoczony ze tam tak mocno trzeba gaz naciskac zeby to wogole jechało ;)
1.9 SPORT 150KM

xoyo

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 17:16
Imię: Jarek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 2.0 DI
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#10

Nieprzeczytany post autor: xoyo »

Witam!
Od marca jestem właścicielem Astry 2.0 DI 182000km. Silnik chodzi jak złoto. Na mieście mi pali od 6,8 do 7,2 l/km. Na trasie nie mierzyłem. Najbardziej mnie w tym aucie denerwuje OC za które płace 1500 na rok :?
Pozdrawaim
DIESEL INSIDE

ODPOWIEDZ