silnik 2.0 DI lub 2.0 DTI - opinie

ROBO81

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki( Chrzanów)
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: ROBO81 »

Świrek napisał 'DTL i DTH to praktycznie te same silniki tylko DTH montowane były w Astrach od 2000r a jeśli chodzi o konstrukcje to ponoć jest taka sama. Oba silniki na autach mają oznaczenie DTI inne oznaczenie nie występuje."
Różnica jest znacząca kolego bo DTL ma 82 KM a DTH 101 KM I oznaczane są zarówno na silnikach jak i na klapach inaczej !!! DTH na silniku a na klapie DTI ,a DTL na silniku to DI na klapie więc nie pisz że to to samo!!

Awatar użytkownika
sagi

Astro-maniak
Posty: 410
Rejestracja: 19 lis 2007, 22:33
Imię: Marcin
Auto: Vectra GTS, Fabia TSI
Silnik: Z19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#32

Nieprzeczytany post autor: sagi »

a mozliwe ze ta astra ma 101 KM?? [External Link Removed for Guests] ???? bo na klapie ma DL16V wiec wedlug mnie to jest wersja 82konna, ale dziwne ze w opisie pisze koles ze ma 100 koni.... jak sadzicie?
AG 1.4 16V--> AG 2.0 DTI---> VC GTS [External Link Removed for Guests]

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#33

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

sagi, szkoda ze nie wrzucił fotki silnika ale jesli to DI tak jak pisze to podpucha. Stawiałbym na to że pisze nieprawdę

[ Dodano: 2008-11-23, 22:38 ]
zreszta auto po prawie 10 latach nigdy nie moze byc IDEALNE;) chyba ze dla niego samego;) takie cos mnie smieszy:)
1.9 SPORT 150KM

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

ROBO81 pisze:Świrek napisał 'DTL i DTH to praktycznie te same silniki tylko DTH montowane były w Astrach od 2000r a jeśli chodzi o konstrukcje to ponoć jest taka sama. Oba silniki na autach mają oznaczenie DTI inne oznaczenie nie występuje."
Różnica jest znacząca kolego bo DTL ma 82 KM a DTH 101 KM I oznaczane są zarówno na silnikach jak i na klapach inaczej !!! DTH na silniku a na klapie DTI ,a DTL na silniku to DI na klapie więc nie pisz że to to samo!!
różnią się chyba tylko tym, że w DTH jest IC, a w DTLce nie ma ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
iver

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2008, 23:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: iver »

Co do silników DTI a DTL to różnica występuje w osprzęcie silnika. Z tąd różnica 18 koni. Jest to sprawdzone. Mam zafire dti, przez chwile miałem okazje jeździć też wersją dtl. Przy gabarytach samochodu warto zainwestować w DTi. Te silniki są bardzo fajne mają według mnie jedną wadę. Mianowicie pompa paliwa. Zatankowanie gorszej jakości paliwa i zaczynają się schody. Nauczony doświadczeniem na normalniej stacji, zatankowałem za 50 pln paliwo. Dojechałem do domu (8 km od stacji i na drugi dzień nie odpaliłem samochodu).

Awatar użytkownika
sagi

Astro-maniak
Posty: 410
Rejestracja: 19 lis 2007, 22:33
Imię: Marcin
Auto: Vectra GTS, Fabia TSI
Silnik: Z19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#36

Nieprzeczytany post autor: sagi »

Przemmekk81, no własnie chyba to podpucha :mrgreen: ale dzisiaj zadzwonie i powiem zeby sprawdzil w dowodzie jak jest wbite... bo moze klapa byla wymieniana no sam juz nie wiem :cry: apropos tego jak nowa, no faktycznie żal czlowieka no ale dla niego widocznie to jak nowa:P
AG 1.4 16V--> AG 2.0 DTI---> VC GTS [External Link Removed for Guests]

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#37

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

sagi, w sam dowod tez nie patrz. Rozne glupoty potrafi pisac diagnosci. Najlepiej niech ci wysle fotke silnika. Niesetety z tym pisalniem handlarzy DTI na auto ktore jest DTI widze jest powszechnoscia
1.9 SPORT 150KM

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

iver pisze:Co do silników DTI a DTL to różnica występuje w osprzęcie silnika. Z tąd różnica 18 koni. Jest to sprawdzone.
Przestan siac mity. Niemcy robią auta specjalnie oslabione zeby mniej placic za auto bo unas jest od pojemnosci a u nich od mocy. Roznica jest w oprogramowaniu w ECu oraz brak IC. Poczytaj troche na forum vectry.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#39

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

tylko unas stawki OC ładuja od pojemnosci;) A teraz te mniejsze pojemnosci maja wieksze moce niz te starsze wieksze
1.9 SPORT 150KM

ODPOWIEDZ