Dziwny hałas z przednich kół podczas hamowania

Awatar użytkownika
zbyszekw

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2008, 10:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaski
Kontakt:

Dziwny hałas z przednich kół podczas hamowania

#1

Nieprzeczytany post autor: zbyszekw »

Witam wszystkich fachowców!

Mam problem z moja Asteroidą.
Otóż podczas hamowania, a także jazdy w tył słychać z przednich kół dziwny hałas, coś jakby dzwonienie (nie jest to hałas wytartych klocków hamulcowych).
Kiedyś pojawiało się to raczej sporadycznie i po kolejnym naciśnięciu pedału hamulca znikało.
Nie wiem co to jest.
Byłem w stacji kontroli i powiedzieli, że klocki i hamulce generalnie super.


Czy ktoś z Was miał/ma podobnie ?
Jeśli tak, prosze o rady.

Dzięki
Czaj nie wodka, mnogo nie wypijosz.

Awatar użytkownika
archi1711

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolczyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: archi1711 »

Ja mialem coś podobnego ale winne były wytarte klocki hamulcowe na których sa bezpieczniki sygnalizujące ze okładziny są już wytarte. Tymi bezpiecznikami są wygięte blaszki ( umocowane na klockach), które zaczynają trzeć o tarcze hamulcową i wydają przy tym ten dziwny dźwięk, aby zwrócić uwagę kierowcy.

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja mam podobnie teraz. Zdjąłem koło i klocki mają jeszcze sporo grubości, około 5-6mm. Ale tarcze-wentylowane mają wytarty rant, są też trochę skorodowane zwłaszcza w kanałach wentylujących.

W przyszłym tyg kupuję tarcze i klocki.

Swoją drogą. zbyszekw, mogłeś się podpiąć pod jeden z tematów dotyczących tarcz lub klocków hamulcowych ;)

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

A ja się podepnę. Przy jeździe tak około 60 70km/h i przy lekkim hamowaniu z tyłu słychać tak jak przblokowuje i odpuscza. Wcześniej nie było tego czuć. Jest to lekkie ale nie wiem co się dzieje. Czy to normalne przy ABS-ie. Z tyłu tarcze. Dodam, że nie wiem co to są za klocki gdyż pisze na nich RAICAM(nie wie ktoś co to) i mają oznaczenie E1.

bartboro

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2007, 22:03
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 16V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bartboro »

Rafał 88888888 pisze:A ja się podepnę. Przy jeździe tak około 60 70km/h i przy lekkim hamowaniu z tyłu słychać tak jak przblokowuje i odpuscza. Wcześniej nie było tego czuć. Jest to lekkie ale nie wiem co się dzieje. Czy to normalne przy ABS-ie. Z tyłu tarcze. Dodam, że nie wiem co to są za klocki gdyż pisze na nich RAICAM(nie wie ktoś co to) i mają oznaczenie E1.
ABS nie ma nic do tego, że Ci tylne hamulce się blokują. Może cylinderki ... Nie ryzykuj jazdy z niesprawnymi hamulcami.

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

To się pojawiło po wymianie klocków. I taki morał z tego, że najlepiej stosować oryginalne części.

ODPOWIEDZ