Jak odkrecic filtr oleju

Awatar użytkownika
Triathlon

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2008, 13:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Malbork/Gdańsk
Kontakt:

Jak odkrecic filtr oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: Triathlon »

Witam,
Moj problem polega na tym iz chcialbym wymienic wklad filtra oleju oraz sam olej w silniku jednak mam wielki problem z odkreceniem jego w silniku Astra II G 1.8 16V sportive, moze ktos na forum sam odkrecal juz i moze pomoc, chodzi mi tylko o to jak wymienic wklad i jak odkrecic zeby sie do niego dostac. Dziekuje za pomoc.

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

A nie możesz przebić go śrubokrętem i zrobić z niego dźwignie?? ;)

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

do odkrecania filtra oleju jest specjalny klucz ktory kupisz w kazdym sklepie motoryzacyjnym np.

[External Link Removed for Guests]

pozdrawiam ;)

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Ja zawszestary przebijam srubokretem i odkreca sie leciutko wtedy. Tylko jak bedziesz przebijal to gdzies na dole (jak najdalej od mocowania do silnika to rob) zeby nie uszkodzic takiej rurki ktora wchodzi w srodek filtra.
Nowy filtr jek bedziesz przykrecal to posmaruj delikatnie uszczelke nowego filtra nowym olejem.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

wszyscy mądrze piszecie, tylko kolega chce wymienić WKŁAD FILTRA OLEJU, czyli ma silnik 1,8 który ma metalową obudowę a w niej wkład filtra. Podjedź sobie z tym lepiej do mechanika jeśli nie masz średniej grzechotki, bo dobrze się nią to robi od góry silnika. Po za tym przy odkręcaniu należy uważać żeby nie przestawiła się obudowa względem bloku bo spowoduje to brak ciśnienia oleju.

ODPOWIEDZ