gaśniecie przy ruszaniu

Awatar użytkownika
labondz

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

gaśniecie przy ruszaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: labondz »

Witam Wszystkich
Chciałem wrócić do tematu, który jest poruszany pośrednio w wielu wątkach (a i ja kiedyś założyłem taki temat ale bez skutku). Ale do rzeczy:

Jak zapalę asterixa (1.6, 16v) obroty mam w normie około 930. Wrzucam jedyneczkę i puszczam powoli sprzęgło i dodaję gazu, niby nic trudnego:) no a u mnie w tym momencie zaczynają spadać obroty do około 500-600 i jest konieczność dodanie więcej gazu aby w miarę normalnie ruszyć. Ja przyzwyczaiłem się już troszkę do tego ale gorzej jest z moją kobietą:( Jej auteczko często gaśnie przy ruszaniu. Chciałbym nadmienić iż nie jest to spowodowane moja techniką jazdy, gdyż często zmieniam autka i w asterce zauważyłem dopiero takie objawy.
Aha nadmienię że wymieniłem:
-przeczyściłem przepływomierz (polepszyło się po tym czyszczeniu tak o 50 %)
-filtr paliwa
-świece

W zasadzie nie ma żadnych innych objawów, autko chodzi płynnie, obroty nie skaczą, przebieg też nie jest jakiś ogromy: 146 kkm-99rok.

pozdrawiam
labondz

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

sprzegło łapie i obroty spadają ja mam troszke inny sposob ruszania najpierw daje troche gazu a pozniej powoli sprzeglo i rusza bardzo płynie, na twoim miejscu przeczyscil bym jeszcze przepustnice i jak wyglada filtr powietrza??

Awatar użytkownika
labondz

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: labondz »

Maniek_lubon:
oczywiście się pomyliłem, przeczyściłem przepustnicę, z tego co wiem w moim silniku nie ma przepływomierza, jest tylko czujnik, który też przeczyściłem. Ta poprawa była przy przeczyszczeniu przepustnicy oczywiście. A co do filtra to wymieniony:)

ODPOWIEDZ