Czyżby łożyska do wymiany?

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Czyżby łożyska do wymiany?

#1

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Myslalem ze to opony ale na zakretach dzwiek sie zmienia, najbardziej huczy w okolicach 80-100km/h
Ciężko tez zlokalizowac czy to tył czy przód. Co najczesciej pada?

Jakie koszty mnie czekają?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Na stacji diagnostyki za parę złotych sprawdzą Ci wszystkie łożyska. Będziesz miał co do nich pewność. Zimówki też potrafią huczeć jak diabli.

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

przy łożyskach do wymiany powinny się felgi nagrzewać
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

Po pierwsze sprawdź czy Twoje opony nie są wyząbkowane. Miałem identyczną sytuację. Najpierw byłem pewien, że to łożyska. Sprawdzili wszystkie i okazało się, że są ok. Jak pojechałem do speca od opon, stwierdził, że huczenie (czasem przy 30 km/h, czasem przy 80, ale najbardziej koło 100 km/h) to efekt wyząbkowanych opon. A to z kolei się dzieje przy niewłaściwej pracy amortyzatorów i źle ustawionej zbiezności.... Niby miałem sprawdzane to wszystko...
Jak zmieniłem tydzień temu na zimówki, huczenie jest znacznie mniejsze, ale jest. Dlatego chyba dziś sprawdzę sobie ponownie łożyska i amortyzatory, bo ten dźwięk huczenia przyprawia mnie o palpitację :)
Jak ktoś zna inne przyczyny ząbkowania się opon, proszę o info.
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Wyzabkowane opony to od amorkow juz wypracowanych ewentualnie od luzow na tulejach wahaczow. Zbierznosc nie ma nic do zabkowania. Jeszcze podam oco chodzi z tym zabkowaniem- lamelki bierznika robia sie takie plaskie( tak jakbysmy je scinali nozem jakims) bieznik opony wyglada tak jak leb sruby ale tylko jak sie dobrze przyjrzymy bo to nie musi byc az tak mocno widoczne. Najlepiej to dlonia przejechac po bierzniku i powinno sie wyczuc.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

Dzięki za odpowiedź. Nie chciałbym się spierać, ale właśnie wróciłem od mechanika i okazało się, że miałem złą zbieżność. Wcześniej była wymieniana tuleja wahacza i nikt nie zrobił zbieżności, a dziś okazało się, że nie jest OK. Gość powiedział, że przy tak złej zbieżności miało prawo wyząbkowac oponę. A to samo powiedzieli mi w serwisie oponiarskim.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-11-30, 21:16 ]
Jeszcze jedna informacja. U mnie huczenie niestety nie ustąpiło. Niedawno dowiedziałem się, że przyczyną może być też skrzynia biegów, dlatego na dniach odwiedzę mechanika, żeby ją sprawdzili.

[ Dodano: 2009-02-19, 17:59 ]
Poza tym, co napisałem powyżej została sprawdzona skrzynia biegów, uzupełniony w niej olej, sprawdzone ponownie opony i łożyska, nawet zostały założone opony od innej Astry, została wymieniona zwrotnica bo była trochę pokrzywiona i nic! Pomóżcie, proszę, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną tego huczenia.... :cry: :(
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

ODPOWIEDZ