Astra 1.4 16V problem z mocą

Awatar użytkownika
shifty

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Astra 1.4 16V problem z mocą

#1

Nieprzeczytany post autor: shifty »

Jestem posiadaczem Astry G 1.4 16V i mam z nią problem od dłuższego czasu. Mianowicie nie ma mocy i nie wiem co jest przyczyną. Komputer nie pokazuje błędów. Były problemy z szarpaniem i przygasywaniem, ale po wymianie EGRu, świec i filtrów (paliwowy i powietrza) czyszczeniu przepustnicy i krokowca trochę się uspokoiło. Jednak moc nie wróciła najgorsze jest to, że jak w samochodzie są 4 osoby to ciężko jest nią wyjechać pod większą górkę. Wiadomo, że jest to mały motor, ale chyba posiadacze 1.4 16V nie mają aż takiego problemu z mocą. Ostatnio co doszedłem to jest za małe ciśnienie na listwie wtryskowej (u mnie było 1,2 bara a powinno być 3.0), sprawdziłem pompę paliwową ale ona prawidłowo podaje 5 barów więc to odpada. Następnie wymieniłem regulator ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Dalej to nie pomogło w końcu wymieniłem całą listwę wtryskową i w dalszym ciągu jest brak oczekiwanego efektu. Jeśli chodzi o zapchany katalizator to odpada ponieważ jest wymieniony cały układ wydechowy ( tłumik rozprężny w miejsce katalizatora oraz tłumik środkowy i końcowy także są nowe). A na dodatek maksymalna prędkość auta to 130km/h co w porównaniu do innych osób z tym modelem to trochę dziwne:/
Prosił bym o jakieś sugestie, bo już brakuje mi pomysłów co to może być.

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

a uszczelka pod glowica? kolega mia takie same objawy w bmw silniku 2,5tds i uszczelka do wymiany lub glowica peknieta <<--- dodam tylko ze to moje skojarzenie
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
shifty

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: shifty »

Na uszczelkę to mi chyba nie wygląda bo by ubywało płynu chłodniczego i grzałby się, przynajmniej takie miałem objawy jak miałem poprzednią astrę f i wydmuchaną uszczelkę. A głowica to nie wiem ciężko powiedzieć. Jest jakiś sposób by to sprawdzić?

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

bylem z kolesiem na warsztacie to odkrcil mechanik korek i przystawial jakis tester i mu w nim zmienialo barwe
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
shifty

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: shifty »

Zaciekawił mnie ten temat, będę musiał się wybrać gdzieś to takiego warsztatu by to sprawdzić.dzięki za info.

[ Dodano: 2008-11-17, 12:31 ]
byłem na warsztacie sprawdzić tą głowice i jednak jest w porządku. Tak przynajmniej mi powiedzieli. Mam jeszcze jedno pytanie bo ostatnio strasznie zaczął mi buczeć układ wydechowy i było słychać metaliczny dźwięk w miejscu katalizatora. Okazało się że wypalił mi się środek od tłumika rozprężnego (zamiennik kata) i wymieniłem na nowy. Metaliczny dźwięk zniknął ale dalej jest to buczenie (buuu...) a najbardziej to słychać jak jest samochód trochę dociążony i jedzie się pod górę. Odgłos dochodzi między tłumikiem środkowy a końcowym czy to może być uszkodzony któryś z tłumików czy jakieś rozszczelnienie? jeśli ma ktoś jakiś pomysł proszę o rade :mrgreen:

Awatar użytkownika
krzako

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2008, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: krzako »

Sprawdź ciśnienie sprężania skoro nie mam mocy a już tyle części wymieniłeś może to brak ciśnienia w cylindrach

Awatar użytkownika
shifty

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: shifty »

krzako, tylko nie jestem zbyt mocny w mechanice i mógłbyś mi bardziej podpowiedzieć czym to mogę sprawdzić? i co mogło by być przyczyną braku ciśnienia ?

[ Dodano: 2008-11-30, 21:33 ]
dzisiaj rano zauważyłem jeszcze jedną rzecz, auto dopóki nie nabrało temperatury prowadziło się bardzo przyjemnie miało swoje przyspieszenie a gdy po paru kilometrach złapało temperaturę ok 90 stopni powróciły znowu męczarnie:/ czy ma to jakieś znaczenie do moich objawów?

ODPOWIEDZ