Jak wymienic żarówke zapalniczki i Kokpitu??

LeXico

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2008, 14:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Imielin
Kontakt:

Jak wymienic żarówke zapalniczki i Kokpitu??

#1

Nieprzeczytany post autor: LeXico »

Witam w sumie cała prozbe do was umiesciłem w tytule spaliła mi sie żarówka z zapalniczki i kokpitu ta u góry wie moze ktoś jak sie za to zabrac zeby niic nie uszkodzic?? i jakie tam sa zarówki?

Usunięty użytkownik 8779

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

polecam lekturę "Opel Astra II i Zafira sam naprawiam". w którymś z tematów umieściłem link do ściągnięcia z netu więc poszukaj. Jakby co to pisz to wkleje link tutaj jeszcze raz. O wymianie żarówki z zapalniczki pisze na stronie 314 :) o reszcie też powinno gdzieś pisać.

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

potrzebny jest klucz torx wewnetrzny , nie pamietam rozmiaru ale chyba t15 .

otworz popielniczkę i wyjmij jej wklad , potem odegnij do dołu tamtą klapkę a twoim oczom ukażą się śruby. Bodajże cztery . dwie są od popielniczki .Trzeba ją wyjąć .

tutaj jest porada dotyczaca Vectry B mojego autorstwa . pomin jej pierwsza czesc i mniej wiecej na srodku jest zdjecie gniazdo zapalniczki i z tyłu zarowka . są one takie same , wiec bedziesz wiedział jak ją wyjąć bez uszkodzenia czegokolwiek. [External Link Removed for Guests]

panel pokreteł nawiewów jest na takie 4 klamry które wcale nie łatwo schodzą . Nie odłączaj proszę tylko linek od tego panelu ponieważ pozniej trudno je właściwie podłączyć. Zarówka jest taka sama jak przy gniezdzie zapalniczki. Powodzenia.

Krzysiek-83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2008, 14:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek-83 »

Temat poruszany juz jakis czas temu ale kolego nic nie trzeba rozkrecac, trzeba ściągnąć środkowe pokrętło od nawiewu (regulacja pracy nawiewu) tam jest żarówka którą trzeba wymienić i po sprawie. Ona podświetla kokpit i popielniczke i chyba też zapalniczkę. Jak wyciągniesz żarówke to na wzór pokażesz w sklepie. POZDRAWIAM.

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#5

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Witam, też taki mam problem,cześciowo nie świeci więc chcę dojść do żarówek.Podkrętło od regulecji nawiewu? Jak? Podsciągnąć ręcznie do siebie? Czy w inny sposób?Proszę o pomoc.

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: art »

Krzysiek-83 pisze:Temat poruszany juz jakis czas temu ale kolego nic nie trzeba rozkrecac, trzeba ściągnąć środkowe pokrętło od nawiewu (regulacja pracy nawiewu) tam jest żarówka którą trzeba wymienić i po sprawie. Ona podświetla kokpit i popielniczke i chyba też zapalniczkę. Jak wyciągniesz żarówke to na wzór pokażesz w sklepie. POZDRAWIAM.

Też mam ten problem, jak byś mógł coś więcej na ten temat to by było miło. Nie chce mi się wyciągać radia itd. - jak gdzieś czytałem. ;)
Astra G 1.6 16V Caravan

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Niestety trzeba wyjąć radio, wykręcić jego kieszeń, wyjąć popielniczkę i zdjąć cały środkowy panel.
A ściągnięcie środkowego pokrętła nic nie da, bo tam są dwie żarówki a nie jedna, kolega się pomylił. Do podświetlenia popielniczki jest żaróweczka bez oprawki umiejscowiona od wewnętrznej strony gniazda zapalniczki.
I rada, nie próbujcie ściągać pokręteł. Żarówki są dostępne od tyłu panelu sterowania nawiewami. Najlepiej wyjąć i obrócić panel (bez odpinania linek).

O, znalazłem link [External Link Removed for Guests]
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#8

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

kszychu, kolega Krzysiek-83 ma racje. wystarczy wyciągnąć środkowe pokrętło i wymienić żarówkę. tylko trzeba uważać przy wyjmowaniu i wkładaniu żeby nie wpadła nam do środka ;) a jeśli chodzi o zapalniczkę to trzeba ja wyjąć i tam z tyłu jest żaróweczka do wymiany

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

My chyba mówimy o różnych żarówkach. Te, o których ja mówię, są z oprawką, a tę oprawkę wykręca się do tyłu i wymienia całość. I nie da się do tego dostać od przodu. Chyba, że ty nie wykręcasz oprawki a wydłubujesz samą bańkę. Jest to jednak o tyle ryzykowne, że można ukruszyć żarówkę. Polecam rozebranie kokpitu. Przy drugim razie trwa to nie dłużej niż pół godziny, razem z otwarciem i opróżnieniem buteleczki złotego płynu ;-) A doświadczenia z rozbierania kokpitu - bezcenne.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#10

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

baxter620 pisze:kszychu, kolega Krzysiek-83 ma racje. wystarczy wyciągnąć środkowe pokrętło i wymienić żarówkę. tylko trzeba uważać przy wyjmowaniu i wkładaniu żeby nie wpadła nam do środka ;) a jeśli chodzi o zapalniczkę to trzeba ja wyjąć i tam z tyłu jest żaróweczka do wymiany
A niby jak? Ręcznie pociagnać do siebie? na siłę? :)

ODPOWIEDZ