Jak wymienic żarówke zapalniczki i Kokpitu??

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#11

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

Kristof pisze:A niby jak? Ręcznie pociagnać do siebie? na siłę? :)
tak, dokładnie tak. wystarczy pociągnąć to środkowe pokrętło do siebie i już ;)
żeby nie być gołosłownym daje poglądową fotkę jak to wygląda u mnie. tyle że ja tam już nie mam zwykłej żarówki :P

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#12

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

baxter620 pisze:
Kristof pisze:A niby jak? Ręcznie pociagnać do siebie? na siłę? :)
tak, dokładnie tak. wystarczy pociągnąć to środkowe pokrętło do siebie i już ;)
żeby nie być gołosłownym daje poglądową fotkę jak to wygląda u mnie. tyle że ja tam już nie mam zwykłej żarówki :P

[External Link Removed for Guests][/URL] [External Link Removed for Guests][/URL]
Hmm,probowałem podciągnąć nawet na maksa i nie da się :) nie wiem co jest grane może jest przyklejone? :) a pokrętło temperatury też da się wyciągnąć???

[ Dodano: 2008-12-20, 18:41 ]
baxter620 pisze:
Kristof pisze:A niby jak? Ręcznie pociagnać do siebie? na siłę? :)
tak, dokładnie tak. wystarczy pociągnąć to środkowe pokrętło do siebie i już ;)
żeby nie być gołosłownym daje poglądową fotkę jak to wygląda u mnie. tyle że ja tam już nie mam zwykłej żarówki :P

[External Link Removed for Guests][/URL] [External Link Removed for Guests][/URL]
Hmm,probowałem podciągnąć nawet na maksa i nie da się :) nie wiem co jest grane może jest przyklejone? :) a pokrętło temperatury też da się wyciągnąć?

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#13

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

Kristof pisze:Hmm,probowałem podciągnąć nawet na maksa i nie da się :) nie wiem co jest grane może jest przyklejone? :) a pokrętło temperatury też da się wyciągnąć???
hmmm... dziwne. u mnie da się wszystkie pokrętła w ten sposób wyciągnąć ;)

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: art »

baxter620 pisze:
Kristof pisze:A niby jak? Ręcznie pociagnać do siebie? na siłę? :)
tak, dokładnie tak. wystarczy pociągnąć to środkowe pokrętło do siebie i już ;)
żeby nie być gołosłownym daje poglądową fotkę jak to wygląda u mnie. tyle że ja tam już nie mam zwykłej żarówki :P

[External Link Removed for Guests][/URL] [External Link Removed for Guests][/URL]
Wielkie dzięki Kristof !!! Na tą naprawę czekałem rok, ale było warto czekać, bo nie musiałem rozbierać pól kokpitu, by się dostać do żarówki. Rzeczywiście jest jak mówiłeś, wystarczy pociągnąć za pokrętło i wychodzi/możnza użyć obcęgi, przez szmatkę/ A potem ujrzałem to co na twoim zdjęciu. Wymiana żarówki trwa 30sek. A na zapoznawanie się z budową kokpitu i innych elementów, kiedy nie muszę to wolę tego nie robić.Później coś skrzeczy, piszczy, sczeszczy itp. Browara wolę wypić w domu, bo w aucie narazie za zimno. :mrgreen: Jeszcze raz dzięki, a moderator powinien to zamieścić w ,,dobrych radach,,. :)
Astra G 1.6 16V Caravan

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Mówiliśmy więc o różnych żarówkach. Ta, którą pokazał baxter620 podświetla tę kreseczkę na pokrętle. Ja mówiłem o żarówkach podświetlających napisy nad pokrętłem.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: art »

Ta jedna żarówka podświetla trzy pokrętła i trzy przyciski pod pokrętłami.Dokładnie te co na zdjęciach baxter 620 . :> Podświetla całość łącznie z napisami i cyferkami. Dzieki baxter620 to tobie należy się plusik.
Astra G 1.6 16V Caravan

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#17

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

art pisze:Ta jedna żarówka podświetla trzy pokrętła i trzy przyciski pod pokrętłami.Dokładnie te co na zdjęciach baxter 620 . :> Podświetla całość łącznie z napisami i cyferkami. Dzieki baxter620 to tobie należy się plusik.
No Ciekawe że tak mówisz... skoro u mnie pokrętło temperatury i przycisk wewnętrznego obiegu (nie mam klimatyzacji, mam na myśli podświetlenie na przycisku) nie świecą a pozostałe pokrętło regulacji i rodzajów obiegów i ten przycisk tylnego ogrzewania szyby to się święcą.

Usunięty użytkownik 8779

#18

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

a ja mam pytanko, czy zamiast tej żarówki można zamontować taką diodę?? [External Link Removed for Guests] i czy dioda ta będzie również pasowała w zamian za inne podświetlenia kokpitu (prędkościomierz, obrotomierz, itp.)

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: art »

Kristof pisze:
art pisze:Ta jedna żarówka podświetla trzy pokrętła i trzy przyciski pod pokrętłami.Dokładnie te co na zdjęciach baxter 620 . :> Podświetla całość łącznie z napisami i cyferkami. Dzieki baxter620 to tobie należy się plusik.
No Ciekawe że tak mówisz... skoro u mnie pokrętło temperatury i przycisk wewnętrznego obiegu (nie mam klimatyzacji, mam na myśli podświetlenie na przycisku) nie świecą a pozostałe pokrętło regulacji i rodzajów obiegów i ten przycisk tylnego ogrzewania szyby to się święcą.
U mnie za podświetlenie tego jest odpowiedzialna ta jedna żarówka.Powtarzam, -jedna żarówka.Może mamy różne rozwiązania.Albo mylisz podświetlenie przycisku /ogrzewania i wewnętrznego nawiewu/z załączeniem, a wtedy pali się na nim żółta dioda. A ja mowie o ,,podświetleniu,, -czyli wszystkich jasnych rycin, malunków, kropek, cyferek itd. które się świecą w ciemnościach ;)
Astra G 1.6 16V Caravan

ODPOWIEDZ