Głośna praca silnika na trasie

Awatar użytkownika
mgrom

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2008, 20:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośna praca silnika na trasie

#1

Nieprzeczytany post autor: mgrom »

Witam,

Kiedy wybieram się w dłuższą trasę i przez powiedzmy 30 min jadę stałą prędkością 120km/h, trafia się jakieś czerwone światło na trasie i ... zaczyna się problem. Kiedy próbuję ruszyć po takim krótkim postoju, silnik zaczyna na biegu od 1 do 3 strasznie warczeć, jego praca przypomina trochę traktor :) ... ostatnio miałem tak nawet przy biegu 4 i 5 czyli przez cały czas przyspieszania...

Dźwięk nazwałbym bardziej metalicznym.. kiedy wcisnę lekko pedał gazu tak jakby było wszystko ok, ale jest to dosłownie wciśnięcie które pozwala ruszyć z miejsca i nie ma mowy o dynamicznej jeździe przy takim użytkowaniu, jak go ciut mocniej wcisnę to właśnie jest tak jak opisałem.

Wystarczy, że samochód postoi około 20 min z wyłączonym silnikiem i wszystko wraca do normy, czasem nawet nie trzeba wyłączać silnika, a wystarczy że postoję w korku pod Warszawą :) i przy którymś ruszeniu już jest ok.

Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być ?

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

Może na poczatek sprawdz wszystkie osłony te plastikowe oraz termiczne np kolektora .

U mnie w benzynce tak hałasowała osłona silnika ta platykowa ecotec. była zle wsadzona i drżała powodujac takie strasznie dziwne hałasy.

ODPOWIEDZ