Opony zimowki - tarcie !!!

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Opony zimowki - tarcie !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Witam.
Mam taki problem od wczoraj mianowice zalozylem zimowki 15/65 nie pameitam szerokosci.W kazdym razie felgi nowe kupione 3 dni temu.Dodam tez ze auto jest obizone z przodu o 40mm.Problem jest taki ze auto mi trze na wybojach z przodu i przy zakretach.Asterka ma taka glebe ze nie wloze 2 palcow miedzy opone a nadkole.Opona wchodzi po nadkole.Mam takie pytanie czy jest jakas mozliwosc zeby sie pozbyc tego problemu poza kupowaniem nowych mniejszych felg badz kupowania sprezyn?felgi sa nowe wiec chcialbym ich uzywac.Sa moze jakeis ograniczniki zeby przetrwaly zime?prosze o solucje.Dzieki z gory i pozdro

iro_iro

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 08 paź 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: iro_iro »

Raczej nic nie wykombinujesz. Pytanie tylko jakie szerokie są te opony. Domyślam się że 185 bo taki jest rozmiar zalecany fabrycznie przy tym profilu i średnicy felgi. Chyba najlepszym rozwiązaniem było by zawieszenie gwintowe z regulacja wysokości, ale to się wiąże z kosztami i wymianą zawiasu. No chyba że twoje opony są jednak znacznie szersze to wtedy wymiana na rozmiar zalecany (tzn.185). Natomiast jak zmienisz felgę na 14' to opony również będą do wymiany

ODPOWIEDZ