Czujnik spalania stukowego

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Czujnik spalania stukowego

#1

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Witam szanownych klubowiczów! Mam astre II z 2001 r 1.8 16v 125km i pojechałem na podpięcie kompa bo wywaliła mi kontrolka silnika okazuje sie ze to czujnik spalania stukowego powiem jeszcze ze mam gaz sekwencyjny który załozyłem msc temu i od tego czasu mam problemy z checkiem. Silnik pracuje dobrze i na benie i na lpg czy mam sie czym przejmować czy moge tak jeżdzić dodam ze i gaz i bene tankuje na BP. Koles na djagnostyce wykasował błąd ale po 1 dniu znów mi wywaliło checka. gdzie jest ten czujnik u mnie i czy przypadkiem nie wywala mi ten błąd przez instalacje gazowa?[/b]

iro_iro

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 08 paź 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: iro_iro »

Jeśli auto chodzi poprawnie, spalanie w normie, nie gaśnie to nie masz powodu do przejmowania. Ja bym to olał- zresztą mi też check wywala najprawdopodobniej przez LPG, ale się nie przejmuję. Jak ty pojechałem na początku na sprawdzenie błędów. Skasowali a po paru dniach to samo. Auto chodzi ok więc rozebrałem licznik i zasłoniłem od wewnątrz diodę od checka żeby w oczy nie raziła. Możesz z tym walczyć ale ja bym dał spokój- większość opli wywala check na LPG.

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

No tak tylko ze jam mam sekwencyjny gaz, a nie zwykły więc chyba przez lpg nie powinno mi wywalać checka!?

iro_iro

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 08 paź 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: iro_iro »

Sam widzisz - nie powinno a wywala. Nie ma reguły sekwencja czy IIgen. Jak wyżej napisałem ja bym odpuścił ale decyzja należy do Ciebie

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Dziś znów byłem na podpięciu kompa tym razem u znajomego i już nie pokazuje mi błędu czujnika spalania sukowego tylko jakiś błąd P0170 zbyt bogata mieszanka (co do numeru nie jestem pewien bo zapomniałem) skasował go i narazie jest ok, ale jak znam zycie jeszcze dzis albo za jakiś czas check znów mi sie zapali co mam robić?

rulez

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rulez »

U mnie też od czasu do czasu w czasie jazdy zapala się check na kilkanaście sekund, lepsi szpenie, twierdzą że to od lpg, bo dopiero po zainstalowaniu zaczęło czasem świecić. Różnica jest taka, że ja mam zwykłą instalację w 1,6 8V. Na diagnostyce też wyskakuje błąd zbyt bogata mieszanka. Olewam to, bo wszystko pracuje ok.

iro_iro

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 08 paź 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: iro_iro »

Do autora. Skoro masz instalację od miesiąca to czemu nie molestujesz zakładu w którym instalowali? Skoro wcześniej nie było z silnikiem problemów a po założeniu gazu się pojawiły to pierwsze co robisz to jedziesz tam gdzie montowali i niech się martwią tym bardziej że to sekwencja. Ja swoją astrę kupiłem już z gazem i to IIgen. więc jak wcześniej napisałem dałem sobie spokój. Jeżdżę już rok czasu, zrobiłem 25tyś- check świecił i świeci nadal ale nie zaobserwowałem jakichś problemów z tego powodu. Pewnie gdybym jeździł cały czas na benzynie to coś bym zauważył ale auto odpalam i po zagrzaniu przełączam na lpg i jest cacy :D

fafik78jk

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: fafik78jk »

Własnie musze jechać do gazownika, chciałem sie upewnić ze to napewno wina instalacji gazowej bo gazownik mówił ze to wina sondy lambda więc myślałem ze moze faktycznie ma racje ale teraz wiem ze nie!

ODPOWIEDZ