huczenie w tylknych kolach

lukaszw

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2007, 20:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin
Kontakt:

huczenie w tylknych kolach

#1

Nieprzeczytany post autor: lukaszw »

mam astre g z 1999 2.0 benzyna 3d od pary tygodni cos mi huczy w tylnych kolach tzn. jak jade po prostej lub jak skrecam czasami trwa to pare sekund czasami jade ze 20 km i caly czas slychac jak hamuje to przestaje, lozyka sa ok hamulce nowe, opony rowniez ok dzwiek jest jakby cos o cos ocieralo ale nie jest to piszczenie takie jak np w trakcie hamowania jak ktos ma cos nie tak z hamulcami. auto przeszlo przeglad tydzien temu i nic komputer nie wykazal zeby byly jakies luzy lub cos w tym stylu
prosze o pomoc co to moze byc lub co moge jeszcze sprawdzic zeby w koncu sie dowiedziec to to jest

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Jak hamulce piszcza to nieznaczy ze cos im jest poprostu okładziny sa robione z ruznego rodzaju materiałów i niekture piszcza a niektore nie. A skad jestes pewien ze łożyska sa ok ?? wszystkie 4 sa ok??
ASTERKA BY SKALPEL :)

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

do sprawdzenia masz łożyska oraz stan hamulcy tył. W astrze z tyłu są bardzo dupiate zaciski... często zdarza się że jeden z klocków zakańcza swój żywot bo jest zapieczony zacisk lub klocek.

Awatar użytkownika
sagi

Astro-maniak
Posty: 410
Rejestracja: 19 lis 2007, 22:33
Imię: Marcin
Auto: Vectra GTS, Fabia TSI
Silnik: Z19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#4

Nieprzeczytany post autor: sagi »

mi "huczyło" tez z tylu... balem sie ze to łożyska ale okazało sie ze to opony, wymieniłem na nowe i jak ręką odjął :mrgreen:
AG 1.4 16V--> AG 2.0 DTI---> VC GTS [External Link Removed for Guests]

X17DTL

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: X17DTL »

Jeżeli masz takie speczyficzne łułułu to masz wyząbkowane opony, też myślałem że mam padnięte łożyska i czeka mnie wymiana ale jak zmieniłem opony na zimówki to nastała cisza. Różnica pomiędzy jedną kostką bieżnika a drugą dochdziła w tylnym kole do 3mm. Ząkowanie opon powstałe w skutek zużycia sie amortyzatorów.
[External Link Removed for Guests]

andrzejbe

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2008, 8:22
Imię: Fajne
Silnik: X2.0DTL
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: andrzejbe »

Sprawdź w pierwszej kolejności opony. Też miałem huczenie z tyłu. Tylko sprawdź z obu stron, bo czasem jest tak, że wydaje Ci się że to słychać z lewej, a w rzeczywistości dźwięk przenosi się od prawej strony. Miałem taki sam problem. A prawidłowa diagnoza była dokładnie jak opisał *X17DTL*.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
cross

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2008, 13:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: cross »

tez miałem problem z dzwiekiem dochodzącym z tyłu..po wymianie opon problem znikł ..
X16SZR

ODPOWIEDZ