Kłopot z odpaleniem samochodu z rana astra II 2.0 DTI

kuki5000

Kłopot z odpaleniem samochodu z rana astra II 2.0 DTI

#1

Nieprzeczytany post autor: kuki5000 »

witam
mam kłopot z odpaleniem z rana samochodu wymienie czynnosci które wykonałem zmieniłem wszytstkie filtry i swiece żarowe
jak rano chcę zapalić samochód załapie na obroty ledwo i za chwile zgaśnie puźniej muszę kręcić rozrusznikiem z 20 sekund i wtedy zapali i normalnie pracuje, mogę zgaśić silnik i zapalić z pierwszego przekręcenia kluczyka

przy włozeniu kluczyka i zapaleniu się kontrolek bez krecenia rozrusznikiem wszystkie gasną oprucz jednej kontroli prostokącika z haczykiem (żółta) chyba to jest to od chłodzenia jak samochod odpali ta kontrolka zółta też gaśnie proszę kto co wię to niech poradzi dzieki za wszytskie odpowiedzi

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

musisz poszukać bo ostatnio dokładnie wałkowany był taki sam temat jak twój.

mmichaal

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 maja 2008, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mmichaal »

U mnie było podobnie, ale po wymianie akumulatora i świec żarowych samochód uruchamia się bez problemu.

bananuska

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 paź 2008, 6:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bananuska »

Ja się podłączę do tematu mimo, ze chodzi mi o silnik 1,6 8V 75KM.
Dzisiaj jak rano zauważyłem po nocy kiedy był przymrozek uruchamiając silnik nie zgasła mi kontrolka oleju i przez ok 1,5-2s palila sie a z silnika wydobywał się dziwny dzwięk, jakby dzwięczenie. Po tym jak lampka zagasła wszystko wróciło do normy. Wieczorem było to samo. Na ciepłym silniku pali super :)
Olej był zmieniany 2 tygodnie temu 15W40 helix.
Czy to może być coś poważnego i zwracać na to uwagę?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam :)

ROBO81

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki( Chrzanów)
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ROBO81 »

kuki5000 co do tej kontrolki to kontrolka od elektroniki taki piorunek ona gaśnie dopiero po zapaleniu silnika więc nie przejmuj się nią wszysto oki a co do silnika to poczytaj tutaj może coś znajdziesz ale nie gwarantuje sorki że nie pomogę więcej 3m sie powodzenia. Oto link:
[External Link Removed for Guests]

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Michal »

bananuska pisze:Ja się podłączę do tematu mimo, ze chodzi mi o silnik 1,6 8V 75KM.
Dzisiaj jak rano zauważyłem po nocy kiedy był przymrozek uruchamiając silnik nie zgasła mi kontrolka oleju i przez ok 1,5-2s palila sie a z silnika wydobywał się dziwny dzwięk, jakby dzwięczenie. Po tym jak lampka zagasła wszystko wróciło do normy. Wieczorem było to samo. Na ciepłym silniku pali super :)
Olej był zmieniany 2 tygodnie temu 15W40 helix.
Czy to może być coś poważnego i zwracać na to uwagę?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam :)
masz minerlany olej przy takich temperaturach jak teraz i nizej tak bedzie zanim ta "zupa" rozgęstnie i sie rozprowadzi ;)

ODPOWIEDZ