Wyciek płynu chłodzenia silnik 1.7 DTI isuzu

fan_asterix

Wyciek płynu chłodzenia silnik 1.7 DTI isuzu

#1

Nieprzeczytany post autor: fan_asterix »

Witam wszystkich klubowiczów, problem jaki boryka mój silnik to wyciek płynu chłodzenia z mojej astry G.
Przepuszczam,że to okolice kolektora wydechowego przy nagrzanym silniku zapach jest intensywny, a i śladów bardzo nie widać. Słyszałem o jakimś oringu,że to on z czasem puszcza ale gdzie on jest nie wiem do konca. Proszę o jakieś sugestie, zdjęcia. Pozdro. :k

Awatar użytkownika
Particulier

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2008, 9:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Particulier »

Pewnie z miłą chęcią Ci ktoś pomoże , ale patrz jak zakładasz topic bo twój problem z wyciekiem jest w akcesoriach klubowych... :!:

P. S.
Ja mam podobny problem tylko w F-ce i nie widzę żadnych wycieków , a płynu dolewam co chwilę i wpadłem na pomysł żeby sprawdzić nagrzewnicę jak będę we wtorek u mechanika bo mi szyby strasznie parują i to może być przyczyną znikającego płynu , mam nadzieję , że to to bo jak do niego dzwoniłem to mówił mi że załatwi nową za ok 100 zł.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Paull

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2008, 0:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Paull »

U mnie poszły oringi łączące nagrzewnicę w kabinie.

Awatar użytkownika
Particulier

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2008, 9:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Particulier »

Już zrobione przetarł się gumowy wąż przy alternatorze :P , miedziana rurka obejma z dwóch stron i pojechali :lol:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
matys1022

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2008, 23:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: baiałystok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matys1022 »

Wtajcie. ;) Mam problem z moją Asterką II G , DTI ISUZU Padł mi
termostat i zalało wnetrze- wymieniłem go i oringi przy nagrzewnicy (500zł. w serwisie).
Cały układ
po tygodniu sie nie odpowietszył wiec zajeżdżam do nich co jest i
- przykro nam ale uszczelka pod głowica padła :( . pytam ile za zrobienie na cool?
- 2500zł -aż usiadłem :shock: .
Teraz jestem na etapie szukania gdzie , solidnie i przystępnie zrobić. może ktoś miał podobne perypetje to schecią pogadam jak udało mu się przez to przebrnąć. :) pozdrawiam.
matys

Awatar użytkownika
Particulier

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2008, 9:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Particulier »

matys1022 pisze:Wtajcie. ;) Mam problem z moją Asterką II G , DTI ISUZU Padł mi
termostat i zalało wnetrze.
po tygodniu sie nie odpowietszył wiec zajeżdżam do nich co jest i
- przykro nam ale uszczelka pod głowica padła :( . pytam ile za zrobienie na cool?
- 2500zł -aż usiadłem :shock:
WTF padł termostat i zalało wnętrze , ja z zepsutym z tydzień jeździłem znam osoby które tak przez lato jeżdżą bo i tak silnik się dogrzewa jak jest ciepło. Teraz wymieniłem bo zimno w samochodzie , w zielem jakiś lepszy japoński (ze zniżkami wyszło mi 35 zł czyli groszowa sprawa), się okazało ze nie pasuje , ale się jakoś na chama spasowało bo nie chciało mi się wymieniać w sklepie :mrgreen: i chodzi jak ta lala temperaturkę ładnie łapie i trzyma na dobrym poziomie , a roboty przy tym na 5 min. , nie rozumiem po co ludzie kartony kładą za grilem , nie lepiej zmienic termostat bo to groszowa sprawa i mieć dogrzany silnik( ladnie pracuje) i zarazem cieplutko w aucie :m
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Paull

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2008, 0:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Paull »

[quote="Particulier"][quote="matys1022"]Wtajcie. ;) Mam problem z moją Asterką II G , DTI ISUZU Padł mi
termostat i zalało wnetrze.
po tygodniu sie nie odpowietszył ???????????? Nie rozumiem jak mógł się nie odpowietrzyć czy jest jakiś myk na odpowietrzenie??

Awatar użytkownika
Particulier

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2008, 9:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Particulier »

Mi nic nie zalało wnętrza tylko kałuże pod samochodem miałem bo wąż gumowy się przetarł , przy alternatorze , przeciełem go wstawiłem miedzianą rureczkę obejma z dwóch stron i jak ta lala :D , jak już wspomniałem wcześniej zmieniłem termostat sam zalałem płynu bo wyciekł cały i temperatura ok (sprawdzałem na dystansie 1400 km) tylko jak były korki lekko się podnosiła , nie odpowietrzałem układu sam się odpowietrzył.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
beny_ns

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: beny_ns »

Panowie mam pytanie czym może być spowodowane wrzenie płynu w chłodnicy?? na liczniku pokazuje mi temperaturę około 80stopni C natomiast po otwarciu maski ukazuje się widok bulgotającego płynu w chłodnicy. Aha i szczelają mi powoli kolejno węże od układu chłodzącego najpierw 2 jakieś związane z tzw gruszka( mechanik tak to nazwał) teraz kolejny
Poniżej przesyłam zdjęcia na których pokazane są te wymienione i ten co strzelił wąż

link do zdjęcia

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ