Jaki silnik wybrać?

Awatar użytkownika
pawel_2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2008, 16:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki silnik wybrać?

#1

Nieprzeczytany post autor: pawel_2 »

Witam,
zastanawiam się nad zakupem nowej Astry Classic II.
Mam do Was dwa pytania.

Pierwszy temat.
Zastanawiam się jaki wybrać silnik.
Jak wiadomo w tej chwile cena zachęcająca. W salonach mają z silnikami:
1,4 16V / 90 KM
1,6 / 105 KM

Głównie jeżdżę po mieście (korki), czasem dalekie wyjazdy. Oczywiście zależy mi na najmniejszym spalaniu i zerowej awaryjności :)

Drugi temat.
Zastanawiam się też nad klimą. Wersja z klimą to dokładka około 2,5 tys. (Riviera - też zamek centralny). Teraz mam samochód bez klimy i nie czuję wielkiej potrzeby jej posiadania. Chcę wydać jak najmniej, ale na wypadek sprzedaży auta w przyszłości warto o tym pomyśleć (słyszałem, że bez klimy ciężko sprzedać).
Jak myślicie warto dołożyć 2,5 tys. do klimy?
Oczywiście nie myślę o sprzedaży, ale wiadomo, warto o tym pamiętać.

Nie znam się na samochodach, Wasza opinia będzie dla mnie bardzo cenna. Proszę o rady :)

pozdrawiam
Paweł

p.s. jeżeli wątek nie pasuje do tego działu, proszę o wiadomość
Ostatnio zmieniony 30 lis 2008, 22:14 przez pawel_2, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 1683

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

zdecydowanie nie pasuje do działu bo to jest dział o astrze h a nie g

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Napewno bierz z klimą!! Ja szykajać teraz auta 10 letniego auta bez klimy odrzucam! A co do silnika to uważam, że lepiej wziąć 1.6 bo spali niewiele więcej a zawsze koników więcej no i w trasie się nie będzie tak męczył.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Ja bym brał z ł z klimą bo naprawde sie przydaje. Sam nie posiadam ale czesto jeżdze inna fura z klima i naprawde polecam.

Co do silnika to z tego co wiem do dopłata wynosi ponad 3 tys. 13 km za 3 tys sie nie oplaca, lepiej troche wyposazenia dolozyc. No chyba ze masz kase, a co do spalania to 1,6 spali minimalnie wiecej od 1,4
LPG CHARGED

Awatar użytkownika
pawel_2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2008, 16:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pawel_2 »

jest tak, że jak zdecyduje się na klimę to już finansowo na 1,6 nie dam rady.
Oczywiście wybieram klimatyzację :) Tak jak pisze misiek - podejrzewam, że docenię klimę jak będę ją miał.

Nie potrzebuję dynamicznej jazdy i 1,4 zadowoli mnie.

Dodam jeszcze, że planowałem zakup wozu w granicy 20 tys. Po obejrzeniu kilku aut (miałem jazdę na kilkuletnią Almerę lub Seata Leona) zdecydowałem, aby kupić Astrę z salonu - pewnie pochwalicie wybór 8) .
Powody - ciężko znaleźć kilkuletni samochód w dobrym stanie, a nie mam do tego szczęścia :m

Dziękuję za opinie i proszę o następne.

pozdrawiam

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Mój kolega w marcu tego roku kupił Asterkę G 1.4 Twinport, miałem okazję troszkę się tym przejechać i wrażenia są jak najbardziej pozytywne,na trasie spisuje się bardzo dobrze i nie ma raczej obaw przy wyprzedzaniu bo bardzo dobrze daje sobie radę i jak na taki silniczek dosyć żwawo przyspiesza, z tego co mówi spalanie jest bardzo kulturalne i w mieście i w trasie. Tak więc uważam, że wybór tego silnik jest trafny do tego klima, centralny + obecne wyprzedaże więc w rozsądnej cenie będzie fajny samochodzik.

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

misiek775, nie wiedziałem, że trzeba 3 tys dopłacić, myślałem, że mniej. A skoro pawel_2, nie potrzebuje dynamicznego auta to spokojnie ten 1.4, lepiej włożyć w klimę.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Ja jak bym mial wybierac miedzy 13KM a klimą (klima troszkie tansza) to bym wziął klime- te 13 km wiecej szału nie robi, a klima, nawet reczna to luksus.
Jak sobie pomysle jakie ku**stwo mam latem w swojej astrze to byłym gotów poświecić sie, troche gorsze osiagi ale latem jedziesz jak człowiek
LPG CHARGED

Mariusz_Mrągowo

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Mariusz_Mrągowo »

Moja mama szukała do dziś dla siebie auta do 35000zł,używany ew. nowy. Między innymi brała po uwagę nową Astre II Classic 1,4 16v. Co do silnika 1,4 90KM po jeżdzie testowej to powiem tak: jak dla mnie czasami brakowało tych 13KM do ideału tego autka. W salonach zaczyna się wyprzedaż rocznika 2008,w salonie firmowym w Olsztynie za tę Astre z wyposażeniem: Wspomaganie kierownicy,klimatyzacja manualna,centralny zamek,immobilaizer,ABS,2xAirbag, lakier akrylowy i 2 letnią gwarancją (można przedłużyć do max. 10 lat,dopłata 1600zł za każdy kolejny rok) można wyjechać z salonu za 36 500zł. Jednak moja mama wybrała używany ale tańszy samochód , choć namawiałem,że co nowy to nowy.A część z różnicy ceny przeznaczyła na garaż(blaszak) dla autka. Jak szukasz używanego samochodu TO OMIJAJ KOMISY Z DALEKA: DROGO,DROGO i ROZCZAROWANIE. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Awatar użytkownika
pawel_2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2008, 16:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pawel_2 »

Mariusz - podobną cenę z podobnym wyposażeniem udało mi się ustalić w salonie. Jeszcze zastanawiam się, jestem umówiony na jazdę próbną.
A powiedz jaki wóz wybrała mama?

pozdrawiam
Paweł

ODPOWIEDZ