Prośba o radę - czy warto się zainteresować taką Astrą?

Awatar użytkownika
przyjazdy

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2008, 16:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o radę - czy warto się zainteresować taką Astrą?

#1

Nieprzeczytany post autor: przyjazdy »

Witam wszystkich

Ponieważ poprzednio swój post umieściłem w złym dziale (Astra F zamiast G) umieszczam go ponownie tutaj.

Jestem tu pierwszy raz, ale być może nie ostatni - może niedługo do Was dołączę :).

Jestem właśnie w trakcie zamiany samochodu ze starego Golfa. Na oku mam m.in. Astrę II kombi. Jest to rocznik 2001, silnik 1.4v16, przebieg 220 000 km.

Trochę już na temat Astry poczytałem (m. in. na tym forum), ale kilku rzeczy nie jestem pewien.
1. Obawiam się dużego przebiegu tego samochodu. Co przy takim przebiegu może być już mocno zużyte w Astrze?
2. Jak jest z wytrzymałością i serwisowaniem silników 1.4v16? Czy przebieg 220 000 km to nie jest dla niego za dużo? Ile taki silnik potrafi przejeździć, zakładając, że nie był zbytnio zajeżdżany?
3. Jak wygląda poziom spalania w takim typie silnika? Jeżdżę ok. 60% poza miastem, 40% w mieście. Wiem, że silnik jest trochę mały jak na wersję kombi, ale to absolutnie mi nie przeszkadza. Głównie zależy mi na małym spalaniu.
4. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy kupnie? Są jakieś newralgiczne miejsca w tym modelu?
Pozdrawiam

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: graba »

co do serwisowania powiem Ci, że części sa tanie i bardzo dobrze dostepne...to wielki plus

jesli chodzi o spalanie...to moje 1.4 w miescie pali pomiędzy 7-7,5l a w trasie między 5,5-6,2l ...także silniczek ekonomiczny....i powiem Ci, ze jak na 1.4 to wcale nie jest powolny

znajomi mają Astre identyczną jak opisujesz z przebiegiem 190tys. i nie mają żadnych problemów...bardzo zadowoleni ;)
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

Awatar użytkownika
przyjazdy

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2008, 16:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: przyjazdy »

A czy 14000 zł za opisany mdel z takim przebiegiem jest ceną wartą dalszego zainteresowania?

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: graba »

cena jest w porządku...dobra...może nawet troche za niska ale może to ze względu na duży przebieg ;)
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Firek »

przyjazdy
Tylkow szczególnosci zwróc uwage na to czy autko bardzo nie dymi na siwo, czyli nie bierze oleju, bo zdarzaja sie asterki które juz koło 200 tys przebiegu potrafia nieźle zadymic(to oczywiscie zasługa niewłaściwaj eksploatacji, a nie samych silników), ale tak bywa.

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Borek »

No ! i teraz to masz porządnie opisany temat ;)
Tel.: 0.605.223.517

ODPOWIEDZ