Skrzynia biegów czy sprzęgło?

pepe13

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Skrzynia biegów czy sprzęgło?

#1

Nieprzeczytany post autor: pepe13 »

Witam
Od pewnego czasu pojawiły się w moim aucie pewne odgłosy dochodzące gdzieś z okolic skrzyni biegów, sprzęgła tak mi się przynajmniej wydaje. Te odgłosy to tzw rzężenie które się nasila gdy wciskam pedał gazu przy wrzuconym biegu a hałąsay ustają gdy wrzucam na luz, czy to jest może łożysko w skrzyni biegów i jak poważna jest to usterka ?
Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szaleniec24

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2008, 14:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Google
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: szaleniec24 »

Pewnie Ci to nie pomoże, ale ja miałem takie dziwne i mega głośne "wycie" na pierwszym biegu i minimalne na biegu drugim Przy ruszaniu bardzo gwałtownym dochodziło straszne stukanie . Na biegu jałowym przy dodawaniu gazu nic nie było słychać. Myślałem, że to skrzynia ale jak się okazało, to była poduszka pod skrzynią. A kilku mechaników miało wiele swoich teorii. Np żeby wyciąć tłumnik i wiele innych takich śmiesznych propozycji. Pozdrawiam

pepe13

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pepe13 »

Witam
Widzę że nie ma za bardzo koncepcji do mojej usterki:) mam malą podpowiedż a mianowicie wczoraj zapaliła mi się kontrolka Check Engine nie wiem czy jest to związane z tymi hałasami z auta czy może inny powód jest. Kontrolka zagasła po ok 30 km.

Mam pytanie jak zareagować na ta kontrolke skoro zgasła czy udać sie do mechanika czy moze zignorować ja skoro zgasła i czy jazda z wyświetloną check engine może mieć jakieś konsekwencje Gdyby problem był jakiś ze skrzynią biegów czy kontrolka ta tez sie zapala?

Z góry dzięki
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-28, 13:02 ]
Witam Ponownie!

Nadal cisza:( mam kolejna wskazówkę:) te odgłosy zmieniły się są bardziej donośne i niepokojące i drążek zmiany biegów wydaję mi się że zaczął pracować mniej swobodnie. Mam pytanie czy to może byc brak oleju w skrzyni biegów? i jak sprawdzić jaki jest jego poziom?

Pozdrawiam

mmichaal

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 maja 2008, 16:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mmichaal »

szaleniec24 pisze:Pewnie Ci to nie pomoże, ale ja miałem takie dziwne i mega głośne "wycie" na pierwszym biegu i minimalne na biegu drugim Przy ruszaniu bardzo gwałtownym dochodziło straszne stukanie . Na biegu jałowym przy dodawaniu gazu nic nie było słychać. Myślałem, że to skrzynia ale jak się okazało, to była poduszka pod skrzynią. A kilku mechaników miało wiele swoich teorii. Np żeby wyciąć tłumnik i wiele innych takich śmiesznych propozycji. Pozdrawiam
A mógłbyś napisać co to za poduszka i ile kosztowała łącznie ta wymiana? Bo mam podobny problem. Dzięki ;)

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

pepe13, jesli problem z checkiem sie nie powtarza to zignoruj, czasem tak bywa ze chwilowo zgłupieje i sie na chwile zaswieci. nie koniecznie musi to byc związane z usterką którą opisałeś wczesniej. mozliwe ze mało masz oleju jesli ciezko wchodza biegi, moze to byc tez spowodowane niskimi temperaturami kiedy lepkość oleju sie zmienia. to normalne ale po rozgrzaniu powinno to ustac.
a jak jest przy ruszaniu. nie slizga ci sie sprzegło? nie ma odczucia ze obroty nie rosną a auto nie przyspiesza? padajace łozysko w skrzyni wydaje raczej taki piskliwy głos, bo jest małe. przy wiekszych łozyskach moze to byc objaw stukania. jesli jako tako nie masz problemów ze sprzegłem, nic sie nie zmieniło wiec prawdopodobnie to bedzie łozysko. napewno tyo dochodzi ze skrzyni? ?:>
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

pawelmatuszak1

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 wrz 2008, 22:49
Imię: Paweł
Auto: AG 100 Edition
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Miliszewy/Toruń
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pawelmatuszak1 »

Sprawdź poduszki silnika, w linku poniżej podaje podobny temat w którym jest rysunek.

[External Link Removed for Guests]

pepe13

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2008, 19:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pepe13 »

Witam
Nie było mnie długo ale to z powodów odemnie niezaleznych. Co dalej w sprawie mojej skrzyni hmm mechanik którego odwiedziłem na wstępie stwierdził że są to wielce niepokojące odgłosy:) stwierdził że może to byc mechanizm różnicowy skrzyni biegów uszkodzony czyli remont skrzyni lub uzywka:( kazał jescze upewnić sie u drugiego mechanika. Pozdrawiam[/b]

ODPOWIEDZ