ssanie-nierówna praca

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#11

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

mam podobnie. po postawieniu auta na np 8godz po odpaleniu i lekkim dodaniu gazu nastepuje momentalny skok obrotow tak jakbym przegazowywal auto. czy to wina zabrudzonego silnika krokowego?

miśku

#12

Nieprzeczytany post autor: miśku »

Witam. Po zmianie krokowca na nowy od Stachowiaka szarpanie znikło, obroty są równe lecz nadal wysokie ok. 1400. Mierzyłem miernikiem sondę i coś mi się nie zgadza, czytałem na forum że napięcie ma skakać od 0,2 do 0,9 v a u mnie stoi na 0,65 v . Co o tym sądzicie sonda do wymiany? zaznaczam że pali w miarę normalnie 8,5 l w mieście ( głównie tam jeżdżę ) mam kombi 1,6 16v.

Keny

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2007, 11:16
Imię: Paweł
Auto: Insignia B GS
Silnik: B15XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Keny »

Ja mam to samo , jako odpale to obroty wskakuja na 1500 ,smierdzi benzyna ,wystarczy ze odczekam z minute i spada do 700 obrotow lecz wskazowka obrotow lekko plywa , podlaczalem komputer zero bledow

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Zacznijmy może od tego jaki masz slinik, wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć. Bo pachnie mi to jednym objawem z mojej byłej corsy. No ale to zależy od silnika!!!
[External Link Removed for Guests]

Keny

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2007, 11:16
Imię: Paweł
Auto: Insignia B GS
Silnik: B15XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Keny »

1,6 16V X16XEL

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Manieq, pachnie ci EGR-em? :roll:

miśku

#17

Nieprzeczytany post autor: miśku »

Teraz mi pachnie sondą lambda. Zauważyłem podwyższone spalanie, na połowie baku przejechałem 200km. może masz to samo?

KILER

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2007, 1:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Hel, Gdynia
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: KILER »

Podłączam się pod temat. Po odpaleniu silnik chwile chodzi jakby ,,chcial a nie mógł''-tak jakby nie palil na wszystkie gary, po okolo 10 sek praca się stabilizuje, trzyma równo obroty i normalnie chodzi. Ale gdy ruszam i delikatnie przyspieszam zaczyna słabnąć ( przyspieszenie zaczyna się zerowac czyli wogóle go nie ma po czym następuje szarpanie) wówczas musze wcisnac sprzeglo, przegazuje go do 3oo0 i jest pozornie dobrze pozniej są jeszcze delikatne objawy, moze raz zaszarpie i wtedy przełącza mi sie na gaz(sekwencja) i jet ok. Gdy silnik sie nagrzeje, przezuce go na benzyne chodzi idealnie. Co to może byc? Sonda, krokowiec? czy moze co innego?
Wczesniej astra GSi 1.8 125KM 1993r
Teraz astra II sportive 1.8 115KM 1998r


GO HARD, OR DIE TRYING

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#19

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

W większości przypadków to silnik krokowy
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
banan323

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:30
Imię: PAWEŁ
Auto: ASTRA G,AGILA
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: banan323 »

MAM BARDZO DUŻY PROBLEM BYŁEM NA KOMPUTERZE MECHANIK POSTAWIŁ DIAGNOZE WSZYSTKO JEST OK. TYLKO SILNICZEK KROKOWY SIĘ WIESZA TRZEBA BY BYŁO GO WYCZYŚCIĆ ALBO ZAKUPIĆ NOWY .POJECHAŁEM DO SKLEPU GOŚĆ SPYTAŁ SIĘ JAKI SILNIK I KTÓRY ROK ZAKUPIŁEM TEN SILNICZEK CHCĘ GO WYMIENIĆ SAM TYLKO PROBLEM W TYM ŻE PO ODKRĘCENIU DOLOTU POWIETRZA I ZDIĘCIU OSŁONY NIE MOGE GO TAM ZNALEŻĆ POMOŻE KTOŚ .ASTRA G CARAWAN 1,6 16V 2003R.

ODPOWIEDZ