Awaria silnika?? karmelowy osad pod korkiem wlewu oleju.HELP

Awatar użytkownika
piotrass2000

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2008, 14:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Awaria silnika?? karmelowy osad pod korkiem wlewu oleju.HELP

#1

Nieprzeczytany post autor: piotrass2000 »

Witam dziś rano miałem dziwną akcjęz moją Astrą2 z 2003r. 1.6 8V z gazem wsiadłem rano próbowałem odpalić a tu nic, silnik jak by załapywał ale nie chciałą zapalić, zajrzałem pod korek wlewu oleju a tam normalnie taki osad gęsty jak śmietana o karmelowym kolorze, co to może być?? rozmawiałem ze znajomym to powiedział że to może byćwina silnika że mógł jużbyćwczesniej przytarty, dzwoniłem do mechanika to powiedział że prawdopodobnie to uszczepla przy głowicy albo głowica poszła sie je...ć i nie wiem co tu robićczy bardziej będzie opłacać kupić2 silnik czy jednak zostaćprzy tym i włożyćw niego pieniążki... czy miał jużktośtaki przypadek??

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

kolego na 100% uszczelka pod głowicą i płyn dostaje sie do oleju i robi się tz śmietana na korku i na bagnecie... jak nie brał Ci silnik oleju to po prostu wymień tylko uszczelkę i te drobiazgi co się wymienia przy uszczelce pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrass2000

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2008, 14:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: piotrass2000 »

Czesc kolego sałuchaj ale ja jużzmieniałem uszczelkę pod głowicą i planowałem ją a olej i tak dalej mi pożerał w niedużych ilościach ale zbyt dużych a dziśwogóle mi zapalić nie chciała i to mnie zmartwiło. Ale to co dziśzobaczyłem pod korkiem to mnie przeraziło i do tego było tego w ch.....j i ze śladami wody i do tego było czóć z tego benzyne co mnie zaniepokoiło, robie małe traski w ciągu dnia ale nie powinno chyba być aż tak dużo tego osadu, w koncu zmieniałem tą uszczelkę z pół roku temu a samochód mam od roku:(

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

no jak robiłeś już uszczelkę to poszukaj drugiego dobrego silnika i przełóż bo może ten był kiedyś przytarty i będzie miał takie skłonności..ale już decyzja należy do Ciebie

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: morieris »

piotrass2000 kolego, od takich tematów jest dział techniczny - oczywiscie po wczesniejszym sprawdzeniu danej informacji w szukajce!! Prosze moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu!!
[External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Co do majonezu pod korkiem to zależy od oleju, różnice temperatur i woda się skrapla stąd ten majonezik, od czasu do czasu trzeba bo wytrzeć z korka.
[External Link Removed for Guests]

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#7

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

piotrass2000, a temperatura silnika ci wzrasta jak jeździsz :?: "majonez" może być objawem niedogrzania silnika (za niska temperatura)

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

baxter620

ma rację
"majonez" może być objawem niedogrzania silnika (za niska temperatura)
Uszczelka uszczelką. ale płyn ci ucieka ?
Zakładam, że pompa wody wymieniona i termostat też.
Jeżeli płyn dalej zmyka to duże prawdopodobieństwo, że pęknięta jest głowica, czyli sama wymiana uszczelki niewiele dała. Silnik się przegrzał i powyginało głowicę. :?
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Awatar użytkownika
piotrass2000

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2008, 14:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: piotrass2000 »

No macie racje robie małe traski i silnik inie nadąrza sie nagrzać i stąd ten osad prawdopodobnie a rano nie mogłem go odpalićbo doszukałem sie że pąpka paliwowa mi nie działa, bo prawdopodobnie sie zacieła bo jak nią poruszałem to GIT majonez:)) z góry dzięki ELOOOOO

Awatar użytkownika
szaleniec24

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2008, 14:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Google
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: szaleniec24 »

Tez mam problem z uszczelką. Tylko że u mnie olej jest czysty i odwrotnie tez - W plynie nie ma sladu oleju. Ale masakrycznie zaczal znikac plyn i zaczal kopcic strasznie. Bez wzgledu czy na gazie czy na benzynie. Po za tym nigdzie wycieku. Ale nie ma mi kto zrobic tego bo swieta za pasem i nikt sie nie podjal naprawy. Wiec cale swieta bedzie stal bo strach jezdzic. Ale nie stracil mocy ani nic w tym rodzaju. Temperature tez trzyma taka jak powinna byc. Aha sorki za brak polskich znakow ale taki juz mam nawyk. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ