Pytanie o oprawki żarówek świateł mijania

Awatar użytkownika
przyjazdy

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2008, 16:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie o oprawki żarówek świateł mijania

#1

Nieprzeczytany post autor: przyjazdy »

Witam
Mam pytanie dotyczące gniazd żarówek H7 w reflektorach Astry G.
Kupiłem żarówki Philips NightGuide. Mają one napylone po bokach bańki filtry, które mają powodować zmianę barwy swiatła w kierunku poziomym (na pobocze mają swiecić niebieskawo, na środek drogi - żółtawo). W związku z tym ich poprawne działanie zależy od ich odpowiedniego ustawienia w oprawce żarówki - tak aby filtry były usawione śiśle po bokach żarówki.

Żarówki H7 w Astrze G wkłada się w plastikowe oprawki (ze z łączami na "fajce"), a te wkręca się następnie w klosze reflektora.
W moim przypadku, po wkręceniu oprawki do klosza po stronie pasażera, żarówka umieszona jest dobrze (fajka jest skierowana pionowo w dół, a przez to filtry na żarówce - poziomo). Natomiast po wkręceniu do klosza po stronie kierowcy - fajka nie ustawia się pionowo - skręcona jest dość znacznie o ok. 30-40 stopni. Z tego powodu filtry na tej żarówce nie są ustawione poziomo lecz ukośnie i ich działanie nie jest takie jak być powinno.

W związku z tym mam pytanie - czy we wszystkich Astrach te "fajki" po wkręceniu żarówek ustawione są w taki właśnie sposób (jedna pionowo w dół, druga skręcoma), czy może tylko u mnie jest z tym jednym kloszem/oprawką coś nie tak? Jeśli tak - to czy można jakoś wyregulować ustawienie tych oprawek w kloszach? Czy gniazdo w kloszach, w któe wkręca się oprawki żarówek są regulowane?
Pozdrawiam

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: art »

Wydaje mi się że tak jest we wszystkich astrach, i chyba we wszystkich autach poruszających się z homologacją po prawej stronie. Takie ustawienie mniej oślepia. :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Awatar użytkownika
przyjazdy

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2008, 16:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: przyjazdy »

art pisze:Wydaje mi się że tak jest we wszystkich astrach, i chyba we wszystkich autach poruszających się z homologacją po prawej stronie. Takie ustawienie mniej oślepia. :lol:
Nie jest to raczej związane z oślepianiem, bo żarnik w żarówkach H7 jest umieszczony koncentrycznie i symetrycznie wewnątrz bańki żarówki i nie ma wystepującej w H4 blaszki, więc obracanie żarówką wokół osi niczego nie zmienia.

Ale skoro oprawki są tak ustawione również w innych Astrach (tylko czy na pewno?), to nie będę tego zmieniać...

Pozdrawiam

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#4

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

przyjazdy, oj wydaje mi sie ze u mnie tak samo było w rekelektorze
1.9 SPORT 150KM

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

U mnie tez tak jest ;)
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: art »

przyjazdy pisze:
art pisze:Wydaje mi się że tak jest we wszystkich astrach, i chyba we wszystkich autach poruszających się z homologacją po prawej stronie. Takie ustawienie mniej oślepia. :lol:
Nie jest to raczej związane z oślepianiem, bo żarnik w żarówkach H7 jest umieszczony koncentrycznie i symetrycznie wewnątrz bańki żarówki i nie ma wystepującej w H4 blaszki, więc obracanie żarówką wokół osi niczego nie zmienia.

Ale skoro oprawki są tak ustawione również w innych Astrach (tylko czy na pewno?), to nie będę tego zmieniać...

Pozdrawiam
Chociaż nie jest to H4, to obrót H7 ma znacznie. Przekręć i stań lekko z boku a zobaczysz. :>
Zwróć uwagę że żarnik jest na czymś umieszczony.
Astra G 1.6 16V Caravan

Awatar użytkownika
alonow45

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2008, 0:06
Imię: Alojzy
Auto: Opel ASTRA G
Silnik: 1,4 twinport
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: alonow45 »

Tak chyba musi być ! Przy wymianie żarówek też to zauważyłem i w pierwszej chwili myślałem że źle wsadziłem żarówkę ale inaczej się nie da wsadzić.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#8

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Tak ma być inaczej się nie da!
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

ODPOWIEDZ