kilka pytań dotyczące, regularnych wymian, żarówek i zapłonu

danc3r

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, 9:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

kilka pytań dotyczące, regularnych wymian, żarówek i zapłonu

#1

Nieprzeczytany post autor: danc3r »

Witam wszystkich, mam kilka pytań.

Kupiłem w marcu astre z przebiegiem 114 tyś, aktualny przebieg to 133 tyś, do tej pory co 15 tysięcy wyminiłem olej i filtry poza tym nic się nie psuje, więc jest ok.

Pierwsze to po jakim przebiegu lub co ile powinno się zmieniać klocki hamulcowe, oraz inne wymiany po pewnych przebiegach.

Po drugie założyłem nowe żarówki H7 ale z niebieską poświatą. Wszytko fajnie ale czy czasem policja nie doczepi się do nich na kontroli.

Poza tym po ostatnich mrozach, mam rano turdności zapaleniem. Czym to można poprawić? Na stacji widziałem takie dodatki do silników disla które niby pomagają zapłon. Co radzicie?

Pozdrawiam

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

klocki sie wymienia jak są łyse :D a do świateł się policja nie powinna doczepić
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Jak będziesz słyszeć piszczenie przy hamowaniu to wiadomo będzie że klocki do wymiany, co do żarówek to zależy od policjanta "jak żonka mu obiadu nie zrobiła to na pewno zatrzyma".Te dodatki to dobra sprawa ja coraz kupuje płyn extreme w takie czarnej butelce dostaniesz go na orlenie jest bardzo dobry.

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#4

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

danc3r, ja używam ostanio dodek do paliwa XERAMIC DIESEL PROTECTOR w niewielkich ilosciach sie dodaje. Ponoc dobry i chyba tez musze potwierdzic
1.9 SPORT 150KM

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Przemmekk81 pisze:danc3r, ja używam ostanio dodek do paliwa XERAMIC DIESEL PROTECTOR w niewielkich ilosciach sie dodaje. Ponoc dobry i chyba tez musze potwierdzic
O właśnie tego używam tylko przekręciłem nazwę za co z góry przepraszam :oops:

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Na Statoilu jest Winter Diesel ( nie wiem czy nie pomyliłem nazwy) który daje radę do -35 chyba, przed świętami zalałem i nie mam żadnego problemu z odpalaniem rano.

Point70

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Point70 »

danc3r pisze:Witam wszystkich, mam kilka pytań.

Kupiłem w marcu astre z przebiegiem 114 tyś, aktualny przebieg to 133 tyś, do tej pory co 15 tysięcy wyminiłem olej i filtry poza tym nic się nie psuje, więc jest ok.

Pierwsze to po jakim przebiegu lub co ile powinno się zmieniać klocki hamulcowe, oraz inne wymiany po pewnych przebiegach.

Po drugie założyłem nowe żarówki H7 ale z niebieską poświatą. Wszytko fajnie ale czy czasem policja nie doczepi się do nich na kontroli.

Poza tym po ostatnich mrozach, mam rano turdności zapaleniem. Czym to można poprawić? Na stacji widziałem takie dodatki do silników disla które niby pomagają zapłon. Co radzicie?

Pozdrawiam
Po tych zarówach z "niebieską poświatą" to ci przyjdzie klosze wymienić. Przeważnie żrą więcej prądu i wypalają odbyśniki. Pan policjant dobrze by zrobił zabierając dowodzik, bo pseudo ksenony oślepiają

ODPOWIEDZ