1.7 DTI - prędkość maksymalna

Awatar użytkownika
rafm

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2008, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

1.7 DTI - prędkość maksymalna

#1

Nieprzeczytany post autor: rafm »

U mnie do 150 ciagnie nomalnie a do 160 trzeba ja bujac przez jakis czas i to jest chyba Vmax. W danych fabrycznych mamy 170 km/h. Jak jest u Was ? Boje się ze silnik cos niedomaga (jestem po wymianie przepływomierza). Poprzedni właściciel napewno jezdził bardzo wolno czy może to miec z tym jakiś zwiazek ? Często czytam o tzw. odmulaniu auta - istnieje cos takiego ?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

O isuzu i jego predkosciach max bylo juz pisane nie raz ale odrazu ci powiem ze sobie zerknij do danych ksiazkowych ile to ma mocy i sobie pomysl chwilke ile powinno leciec skoro ma glofa 4 1.9TDI 110Km i leci 205 km/h
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Myśle że więcej nie wyciągniesz,ja mam x1,7dtl i 160-170 to już jest max,wszystko zależy też od przebiegu ile masz.

swirek

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 29 maja 2008, 16:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Sport
Silnik: 2.0 DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: swirek »

Kolego bez obaw o silnik jeździłem Asia 1.7 i do 150 szła w miarę potem ledwie dociągała do 170 i to był jej koniec.
Ja mam 2.0 DTH i leci 185 bez problemu 200 jak sie bujnie
Moja Asia [External Link Removed for Guests]
Niebo mnie nie chce a piekło boi się, że nim zawładnę ......

X17DTL

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: X17DTL »

w x17dtl wyciągam do 170km i mam wrażenie że mogła by pójśc jeszcze, ale potem masz odcięcie i autko już więcej nie poleci chyba że z górki :mrgreen: mam przebieg 180tyś
[External Link Removed for Guests]

tapiseba

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2007, 12:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tapiseba »

Witam

Moj 1.7 dti wyciagłem narazie 180 i jeszcze moze chciał ale do 150 160 km to idzie spokojenie przebieg mam 186 tys

Pozdrawiam!
tapiseba

2.0Dti16V101km

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: 2.0Dti16V101km »

wesoł pisze:O isuzu i jego predkosciach max bylo juz pisane nie raz ale odrazu ci powiem ze sobie zerknij do danych ksiazkowych ile to ma mocy i sobie pomysl chwilke ile powinno leciec skoro ma glofa 4 1.9TDI 110Km i leci 205 km/h
Wesol tylko powiedz co ma twoj golf wspolnego z astra? 8)

KafaroV1984

#8

Nieprzeczytany post autor: KafaroV1984 »

ja mam aster 1.7 TD z silinkeim Opla i jechałem 170 km/h ale wiecej nie próbowałem gdyż strasznie trzepało całym autem ale kiedys ja sprawdze do max-a :):) :m :lol: pozdro

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

2.0Dti16V101km pisze:
wesoł pisze:O isuzu i jego predkosciach max bylo juz pisane nie raz ale odrazu ci powiem ze sobie zerknij do danych ksiazkowych ile to ma mocy i sobie pomysl chwilke ile powinno leciec skoro ma glofa 4 1.9TDI 110Km i leci 205 km/h
Wesol tylko powiedz co ma twoj golf wspolnego z astra? 8)
Chodzilo mi o kontrast miedzy oba autami. Roznica w mocy a predkosc maxymalna. Astra 2.0DTL lecialem tez 185 i nawet 190 doszedlem ale to jej max byl i to niezle trzeba bylo sie bujac zeby te 190 wycisnac. Odciecie nie ma nic wspolenego z max predkoscia bo i tak nie zadziala bo obroty tak wysoka nie wskocza. Opor powietrz jaest tak duzy ze silnii nie wskoczy na obroty rzędu 4800-5000.

Awatar użytkownika
rafm

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2008, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: rafm »

Przebieg moj to 120 tys. Pewny bo samochod od znajomego. Wcześniej jezdzono nim delikatnie. Może mieć to coś z tym wspólnego ? Jak pierwszy raz po zakupie probowałem ją na prędkość to przy 150 km/h zapalił się check auto jakby straciło moc i niedało się więcej przyspieszyć. Zwolniłem po paru minutach check zgasł. Dojechałem do celu wyładowałem auto i chciałem go pokręcić na niższych biegach do wysokich obrotów (4 - 4,5 tys) by wywołać błąd ale już się nie zapalił nigdy. Po sczytaniu kodu 0335 czujnik obrotów wału. Może to on szwankuje ? Choć check się nie zapala już.

ODPOWIEDZ