Tajemniczy dźwięk podczas ruszania

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

epo85, no właśnie tego nie jestem pewien, przód to na pewno ale czy lewa czy prawa strona to ciężko mi stwierdzić chyba był bym bardziej skłonny do lewej.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

pawelmatuszak1

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 wrz 2008, 22:49
Imię: Paweł
Auto: AG 100 Edition
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Miliszewy/Toruń
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: pawelmatuszak1 »

U mnie objaw jest taki, że podczas ruszania i jazdy gdy wciśnie się mocniej gaz (na każdym biegu) słychać puknięcie a potem taki dźwięk jakby coś o siebie ocierało z lewej strony z przodu (towarzyszy temu spora wibracja nadwozia). Pojechałem na stację diagnostyczną i powiedziałem, że coś mi hałasuje z przodu w układzie kierowniczym. Pan miał zeza :D ale dobrze przejrzał układ kierowniczy i stwierdził, że z nim wszystko jest OK ale powiedział żebym przyjechał jak odmarznie mi śnieg z nadkoli bo może to coś ze sprężyną. Dzisiaj chcąc sprawdzić skąd dobiega ten dźwięk otworzyłem maskę i poprosiłem ojca aby nasłuchiwał gdy będę ruszał. No i okazało się, że silnik po prostu tańczy pod maską - podejrzenie padło na poduszki. Wjechałem na kanał sprawdziłem poduszki niby są OK ale jednej z nich TYLNEJ nie widać więc poprosiłem ojca aby spróbował ruszyć na ręcznym i wtedy się wyjaśniło skąd ten dźwięk. Otóż łapa uderza o przekładnie kierowniczą - poducha padła jak wymienię ją to dam znać jaki efekt.
Ale się rozkręciłem :)

Może jeszcze rysuneczek dla ułatwienia.

Obrazek

[ Dodano: 2009-01-12, 21:58 ]
Poprawka, jednak to nie poduszka tylko łapa przy samej poduszce się ułamała :shock: nie wiem jakim cudem.

[ Dodano: 2009-01-18, 14:10 ]
Łapę wymieniłem i objawy zniknęły, na nowo mogę cieszyć się z jazdy.

ODPOWIEDZ