Lampka z błyskawicą po wymienie akumulatora

Awatar użytkownika
zoltek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lampka z błyskawicą po wymienie akumulatora

#1

Nieprzeczytany post autor: zoltek »

Był mróz no i padł akumulator w moje Astrze G Kombi 2.0 Diesel 85KM rok 1998 wersji komfort. Odłączyłem go aby go naładować (2h był samochód bez aku), dojechałem tak naładowanym aku do sklepu po nowy i po wymianie jego zaczęła palić mi się lampka pomarańczowa powiedziałbym że wygląda jak czajniczek z błyskawicą w środku. Jak obroty, ale tylko podczas jazdy, skaczą gdzieś powyżej 2200 to lampka gaśnie ale jak to w mieście rzadko się to dzieje zwłaszcza w zimie więc lampka zaraz ponownie się zapala. Spaliny na moje oko są jakie były żadnych dymów ani kopcenia może, ale to trochę sugestywne odczucie, że mocy jakby ciut mniej. Jednak jak odpalę auto to po chwili wszystkie lampki gasną także ta z błyskawicą i dopóki stoję autem to się nie zapala. Wiem, że tak czy siak trzeba na serwis ale w maju w Oplu miał przegląd na 150tys i myślałem, że wszystko będzie ok a tu klops. Co wg Was mogło mu się przytrafić?

Awatar użytkownika
esk2

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Vectra C OPC
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esk2 »

sprawdzalem w instrukcji astry ale nie znalazlem nic co przypomina to co Ci sie pojawilo...moze sam sprawdz w instrukcji co to za znaczek? a ja generalnie proponuje podjechac do kogos na kompa (serwis bedzie drogi) po podlaczeniu wszystko bedzie jasne...

pozdrawiam
Żyj tak, byś umierał godnie..

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Po prostu wyskoczył Ci jakiś błąd w kompie auta. Gdzieś przy przepinaniu akumulatorów poszedł na układ auta ciut wyższy prąd niż powinien i wywaliło Ci błąd. Tak jak pisał esk2 podjedź do kogoś na kompa niech się wepnie i wszystko jasne. Podejrzewam że skasowanie błędu pomoże.

Napisz co to było ;)
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jakie przepiecie!!! Cos mu dolega i tyle jest kilka mozliwosci co mu sie dzieje. Diagnostyka na kompie wykaze co dolega ale wszytsko co moglo mu zaszkodzic to bylo juz na forum. Pewnie standardowo EGR, uklad podcisnieniowy, swieczki przepalone itp. Najpierw diagnostyka.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
zoltek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: zoltek »

wesoł pisze:Jakie przepiecie!!! Cos mu dolega i tyle jest kilka mozliwosci co mu sie dzieje. Diagnostyka na kompie wykaze co dolega ale wszytsko co moglo mu zaszkodzic to bylo juz na forum. Pewnie standardowo EGR, uklad podcisnieniowy, swieczki przepalone itp. Najpierw diagnostyka.
Właśnie było tak jak kolega pisze, Panowie z Norauto czy jak im tam nie potrafili nawet porządnie wymienić akumulatora (pech chciał, że do nich pojechałem, nie wiem co mnie tknęło). Zmieniając akumulator odłączyli właśnie przewód podciśnienia czy jak tam :) Na pewno coś to było z podciśnieniem. Naprawa czyli podłączenie tego z powrotem i diagnostyka 240 zeta w plecy ale cóż za głupotę dwa razy trzeba zapłacić :(

ODPOWIEDZ